CKay wypuścił teledysku do singla „mmadu”

Teledysk CKaya do jego najnowszego singla „mmadu” z debiutanckiego albumu „Sad Romance” ukazuje piękno i intensywną energię fizycznego uczucia i pożądania.

Lagos w Nigerii to sceneria dla tej pięknej romantycznej eskapady, którą wspaniale uchwycił reżyser Ahmed Mosh. Wideo przedstawia drogę przez różne części bujnego Lagos – ocean, rozległy zielony krajobraz i jego betonową dżunglę.

Zobacz na YT

Od samego początku spojrzenie CKaya jest uderzające, a jego intencja jasna, co widać, gdy odsuwa talerze z jedzeniem, aby zrobić miejsce dla czegoś, co wzbudziło jego zainteresowanie. Wokalista i jego ukochana unoszą się w każdej scenie, zbliżając się do siebie coraz bardziej, napędzani siłą, której żadne z nich nie jest w stanie pokonać. Podczas gdy jego poprzednie teledyski do hitów „love nwantiti” i „emiliana” pokazują łagodnego CKaya podążającego za swoją „małą miłością” gdzieś w Nigerii lub serenadę do dziewczyny o imieniu Emiliana w słonecznym Dakarze, „mmadu” ujawnia bardziej dojrzałą intrygę międzynarodowej gwiazdy.

Piosenka i towarzysząca jej wizualizacja to ekstaza w czystej postaci i celebracja doznań.

Klip jest bardziej zmysłowy niż poprzednie. Jest tu mieszanka sensualności, miłości i smutku. To bardzo ciekawa mikstura emocji. Niewiele piosenek wywołuje u mnie takie uczucia – opowiada CKay.

Relacje międzyludzkie są oczywiście ważnym tematem i fundamentem muzyki CKaya. Muzyki, która jest pasją wokalisty, ale także reżysera Mosha, który w niezwykły sposób pokazuje czarne ciała. Jego obiektyw jest przychylny temu, jak czarnoskórzy ludzie się poruszają, egzystują i  angażują przestrzeń, którą zajmują. Postaci, które przedstawia są ciepłe, kolorowe, pełne życia i szczere. Wszystkie te cechy bardzo ceni sobieCKay.

W miarę jak CKay staje się artystą bardziej zniuansowanym, tworzącym muzykę, która inspiruje fanów do uczuciowej otwartości, jednocześnie zaczynamy poznawać twórcę, który bardziej świadomie wyraża swój entuzjazm do miłosnych doznań. W efekcie opowieści, które snuje na „Sad Romance” są jednocześnie spojrzeniem wewnątrz, jak i w przyszłość.

Chukwuka Ekweani, lepiej znany jako CKay, to wschodząca gwiazda coraz prężniej działającej sceny afrobeats. Wszechstronnie utalentowany artysta, który zajmuje się zarówno produkcją, wykonywaniem muzyki jak i pisaniem piosenek, swoją twórczość określa mianem Emo-Afrobeatu. Sławę i rozgłos zdobył za sprawą singla „love nwantiti”.

Nigeryjski wokalista, autor tekstów i producent oryginalnie wydał „love nwantiti (ah ah)” jeszcze w 2019 roku w ramach  debiutanckiej EP-ki, „CKay The First”. W 2021 roku CKay został najczęściej streamowanym artystą roku i stał się pierwszym afrykańskim wykonawcą, którego dwa utwory jednocześnie znalazły się w top 30 listy Global Spotify. „love nwantiti” pokrył się co najmniej platyną w pięciu krajach, w tym w Stanach Zjednoczonych i Indiach. Ponadto, dzięki piosence CKay został pierwszym afrykańskim artystą od 50 lat, który przez 4 tygodnie z rzędu utrzymywał się w pierwszej piątce brytyjskiej listy przebojów.

CKay sukcesywnie zdobywa popularność na globalną skalę, osiągając takie sukcesy, jak „najczęściej shazamowana piosenka na świecie”. Jego kolejny, rozpoznawalny na całym świecie singiel „Emiliana”podążył tym samym śladem, zdobywając kolejne pozycje na światowych listach przebojów, a obecnie ma prawie 100 milionów streamów. Utwór dotarł też na 1. miejsce zestawienia UK Afrobeats Chart oraz na 2. pozycję na Shazam Top 200 (Afrobeats), a ponadto znalazł się szczycie Apple Music w sześciu krajach.