ta Ukrainka z mocnym singlem o depresji i braku samoakceptacji

„J*** MELANCHOLIA” to kolejny poruszający singiel ukraińskiej wokalistki działającej w Polsce.
„J*** MELANCHOLIA” to już siódmy singiel tej Ukrainki, która powoli przygotowuje się do wydania swojego pierwszego albumu. Jest to piosenka z mocnym tekstem dotykającym problemów, z którymi boryka się wielu z nas – depresji, braku samoakceptacji i pewności siebie, które wyniszczają i prowadzą do autodestrukcji. To poruszająca samokrytyka dziewczyny, która nie potrafi się polubić, pesymistycznie ocenia własną przeszłość, teraźniejszość i przyszłość, widzi wyłącznie karykaturalną wersję samej siebie.
 
Singiel jest już dostępny w serwisach cyfrowych: https://e-muzyka.ffm.to/taukrainkamelancholia

Teledysk:

ta Ukrainka – bio:

ta Ukrainka (Anastazja Ivahnenko) urodziła się 977 km od Warszawy, w mieście 41 razy mniejszym. Zdobywa wykształcenie na Ukraińskim Państwowym Uniwersytecie Transportu Kolejowego, rezygnuje jednak z pracy kierownika pociągu i wybiera drogę, którą podpowiada jej serce – postanawia zmienić swoje życie i wyrusza na „dziki zachód”.

Nie zna ludzi, nie zna języka, zna za to kilka piosenek Marii Peszek i Taco Hemingwaya, co pomaga jej w podjęciu decyzji o wyjeździe do Polski. Początki nie są łatwe. Poza pracą w sklepie z zielonym płazem w logo, nie wychodzi i z nikim się nie kontaktuje. Trochę nielegalna, bardzo przestraszona, mówiąca z łatwym do rozpoznania akcentem…

Trafia do pracy w barze, później w kolejnym… i w kolejnym, w czwartym pracuje przez 3 lata. W międzyczasie poznaje bliskich ludzi, dzięki którym zaczyna tworzyć.

3 listopada 2021 pokazała światu swój pierwszy singiel i teledysk, „POLSKI SEN – DOLORES”. Po nim przyszło sześć kolejnych singli, które publiczność i media przyjęły z wielkim zainteresowaniem.

ta Ukrainka została laureatką głównej nagrody w plebiscycie „Gazety Wyborczej”, Sanki 2022, prezentującym najciekawsze nowe talenty w polskiej muzyce. Nagroda została wręczona na festiwalu Great September 2022 w Łodzi, gdzie artystka zagrała też udany koncert. „Wyborcza” zaliczyła ten występ do „5 olśnień festiwalu Great September”.

FB: www.facebook.com/taukrainka
Instagram: www.instagram.com/ta__ukrainka/
TikTok: www.tiktok.com/@ta_ukrainka