Fred again.. przedstawia nowy singiel „Delilah (pull me out of this)”Płyta „Actual Life 3 (January 1 – September 9 2022)” jeszcze w tym miesiącu

Przełomowy artysta i producent Fred again.. wraca z nową piosenką „Delilah (pull me out of this)”. Numer premierowo zaprezentowany został w te wakacje podczas setu Anglika w Boiler Room, który zgromadził już rekordowe 7 milionów streamów. Singiel zawiera sample wokalu bliskiej przyjaciółki muzyka, Delilah,śpiewającej swój utwór „Lost Keys”. „Delilah (pull me out of this)” promuje nadchodzący album Fred again.., „Actual Life 3 (January 1 – September 9 2022)„, który ukaże się już 28 października.

Posłuchaj 'Delilah (pull me out of this)’

Wzorując się na schemacie wypracowanym na debiutanckiej płycie „Actual Life (2 lutego – 19 lipca)” i jej następczyni „Actual Life 2 (2 lutego – 15 października 2021)”Fred ponownie stosuje swój „pamiętnikowy” styl produkcji. Intymne wykorzystanie wiadomości głosowych od przyjaciół, klipów odnalezionych podczas przeglądania Instagrama czy sampli z ważnych dla niego nagrań składa się na zapis osobistych doświadczeń, pozwalających lepiej poznać jego świat w ciągu ostatniego roku. „Actual Life 3” to kontynuacja autobiograficznej twórczości, która zarówno odwołuje się do dziedzictwa brytyjskiej sceny elektronicznej, jak i stanowi świadectwo siły muzyki w dążeniu do katharsis, uzdrowienia oraz celebrowania przyjaźni, miłości i życia.

Zobacz na YT

Fred again.. wydał dotąd trzy utwory zapowiadające nowy album: „Danielle (smile on my face)”, „Bleu (better with time)” i „Kammy (like i do)”. Wcześniej opublikował klubowe single z serii „USB” – zrealizowany we współpracy ze Swedish House Mafia i Future’em „Turn On The Lights again..” (najwyżej notowany kawałek w dorobku artysty), „Jungle”, „Lights Out” z udziałem HAAi i Romy oraz „Admit It (U Don’t Want 2)” z I. Jordan. Piosenki te stały się już elementem setów DJ-skich Freda na całym świecie, a także jego występów na żywo. Dopracowane show zabierają fanów w podróż przez najpiękniejsze piosenki z albumów „Actual Life” oraz hity minionego lata, jak „Marea (We’ve Lost Dancing) czy „Billie (Loving Arms)”. Jeden z takich koncertów można było zobaczyć podczas festiwalu Coachella w Kalifornii, gdzie – jak zauważył „Guardian” – Fred again.. był jednym z artystów, który przyciągnął największe tłumy.

W trakcie dość krótkiej kariery, niezwykle płodny artysta, jakim jest Fred again.., wydał dwa znakomicie ocenione, bardzo osobiste albumy z serii „Actual Life”. Promujące płyty koncerty wyprzedały się w Wielkiej Brytanii i USA, a on sam został uznany przez „Mixmag” za jednego z 10 najlepszych wykonawców koncertowych 2021 roku ( „Top 10 Live Acts Of 2021”). Kolejnym sukcesem był set w Boiler Room, który wydał w sierpniu tego roku. Set w ciągu zaledwie 4 tygodni zgromadził 7 milionów streamów, co jest lepszym wynikiem niż te, które osiągnęły sety Disclosure, Richie Hawtin, Skream czy Fatboy Slim.

Po występach na takich imprezach, jak Coachella, Primavera, Melt, Way Out West, Rock En Seine czy All Points East, na ostatni kwartał 2022 roku Fred again.. ma zaplanowane wyprzedane koncerty w Nowym Jorku (Terminal 5, który mieści 3 tysiące fanów) czy trzy wieczory w O2 Academy Brixton w Londynie.

Lista utworów „Actual Life 3 (January 1 – September 9 2022)”:

1. January 1st 2022

2. Eyelar (shutters)

3. Delilah (pull me out of this)

4. Kammy (like i do)

5. Berwyn (all that i got is you)

6. Danielle (smile on my face)

7. Nathan (still breathing)

8. Bleu (better with time)

9. Kelly (end of a nightmare)

10. Clara (the night is dark)

11. Mustafa (time to move you)

12. Winnie (end of me)

13. September 9th 2022