KSI ogłasza koniec lata. Nowy singiel rapera KSI

KSI, trzykrotny zdobywca Grammy zaskoczył dziś nowym singlem „Summer Is Over”, który otwiera nowy rozdział w jego popowej karierze. Delikatny tekst, ze spokojną melodią, ukazują inne oblicze KSI, przypominając o letnich wieczorach, które ustępują miejsca zmieniającym kolor liściom i dłuższym nocom.

W te wakacje KSI zapisał się na kartach historii podwójnym zwycięstwem przez nokaut podczas jednego z największych wydarzeń bokserskich wszech czasów. Artysta zdobył ponadto szczyt zestawienia Big Top 40 z utworem „Not Over Yet”, w którym gościnnie pojawił się nominowany do nagrody Ivor Novello gwiazdor Tom Grennan (ponad 40 milionów streamów). Utwór doczekał się remiksu, który przygotował król drillu, Headie One oraz raper Nines.

– „Summer Is Over” powstało w czasie, gdy czułem się zupełnie zagubiony – opowiada KSI. – To dla mnie bardzo osobista piosenka i myślę, że wiele mówi o tym, jak się czułem w tym okresie swojego życia. Mam nadzieję, że Wam się spodoba.

Teledysk ukazuje namiastkę radosnego życia, na odbywającej się u KSI imprezie przy basenie, z okazji końca lata. Za kamera stanął Troy Roscoe (Ed Sheeran, Burna Boy, Lil Wayne, Rick Ross, Polo G).

Za produkcję nagrania „Summer Is Over” odpowiada Dan Priddy (Ashnikko, Rag’n’Bone Man, P!nk) natomiast autorami są James „YAMI” Bell (Cat Burns, Tom Grennan, James Arthur), Nick Gale (Dua Lipa, Mimi Webb, Charli XCX) oraz Andrew Bullimore (Little Mix, Wilkinson, Jonas Blue).

KSI niedawno został wybrany ambasadorem Narodowego dnia albumu (National Album Day), który odbędzie się 15 października. Jak łatwo się domyślić, święto poświęcone jest albumowi jako formie sztuki. W tym roku obchody koncentrują się na debiutanckich płytach.

– Dzięki albumowi, żyjesz w umyśle artysty – wyjaśnia KSI. – Słuchając go, wiesz, co myśli, co czuje i jak. Dowiadujesz się, czy utożsamiasz się z nim, czy zgadzasz się z nim bądź nie. Jakie emocje wywołuje. Nawet instrumentalne dzieło może sprawić, że poczujesz się w określony sposób. Na różnych etapach naszego życia albumy mogą być przełomowe, mogą inspirować różne sposoby myślenia lub odczuwania. Dlatego uważam, że są tak ważne w naszym życiu. Słuchanie niektórych albumów jest jak spoglądanie wstecz na historię tego, co czułem w danym momencie. I ta nostalgia jest naprawdę niesamowita.

Posłuchaj 'Summer Is Over’

KSI

KSI to niezrównany YouTuber (trzeci najczęściej obserwowany kanał brytyjskiego artysty za Edem Sheeranem i Adele), który ma blisko 20 miliardów łącznych wyświetleń. 40,8 milionów subskrybentówzna KSI jako twórcę, artystę, kolegę, który wnosi pasję (i żarty) do wszystkiego, co robi. Jest też biznesmenem z bogatym portfolio, w którym znajduje się jego własna wytwórnia The Online Takeover, firma promująca boks Misfits Boxing czy marka coraz popularniejszego napoju Prime Hydration (ostatnio partner klubu Arsenal). Tylko w ostatnim roku KSI zarobił 140 milionów dolarów.

Jako wykonawca i wszechstronny artysta potrafi zabłysnąć na scenie (Reading, TRNSMT, headline na Wembley) i ekranie (nadchodzący dokument o niezwykłym życiu 29-latka z Watford, który wyprodukował Louisa Theroux i który będzie dostępny na Prime Video).

Z kolei jako bokser, który z amatora stał się zawodowcem, w 2019 stanął przeciwko Loganowi Paulowi w Los Angeles Staples Centre w 2019 roku, co przełożyło się na absolutny nokaut jeśli chodzi o pay-per-view. W londyńskiej O2 pokonał przez nokaut rapera Swarmza i profesjonalnego boksera, Luisa Alcareza Pinedę.

KSI-muzyk może pochwalić się 12 milionami słuchaczy miesięcznie. Jego drugi album, „All Over the Place” wydany latem 2021 roku, dotarł na szczyt listy sprzedaży w Wielkiej Brytanii. Debiut artysty, „Dissimulation”, znalazł się na 2. miejscu zestawienia najlepiej sprzedających się płyt 2020 roku. W szybkim tempie pojawiły się kolejne hity, zarówno jego własne (dzięki którym został uznany za Przełomowego Brytyjskiego Artystę 2020 roku), jak i z innych („Don’t Play” z Anne-Marie, „Lighter” z Nathanem Dawe), co w sumie przełożyło się na osiem singli w Top 10.

Równie płodny, co innowacyjny, KSI był jednym artystą dwukrotnie nominowanym w kategorii Piosenka Roku podczas Brit Awards w 2022 roku. Oto właśnie KSI w 2022 roku: na ringu i na listach przebojów gotowy posłać przeciwników na deski.