Highly Suspect wydali nową płytę

Zespół Highly Suspect wrócił z wyczekiwanym przez fanów, czwartym studyjnym albumem zatytułowanym „The Midnight Demon Club”.

Zobacz na YT

Trzykrotnie nominowana do Grammy grupa zapowiedziała płytę latem, przedstawiając główne single „Natural Born Killer” i „Pink Lullabye”. Drugiemu z utworów towarzyszy wyreżyserowany przez Andrew Sandlerateledysk. Sam numer znajduje się obecnie w top 10 listy Alternative Radio. Na „The Midnight Demon Club”trafiły również single „Ice Cold” z rozhuśtanym groove’em i tanecznym rytmem oraz „New California” z rozpędzoną, punkową linią basu i perkusją.

Życie atakuje znienacka. Ciągle nam się o tym przypomina i chyba nic nie pobudza wyobraźni bardziej niż śmierć bliskiej osoby. Z mojego doświadczenia wynika, że to właśnie w tych momentach, kiedy próbujemy uporać się z poczuciem wielkiej straty, umysł jest całkowicie skupiony na kwestii „co by było, gdyby”, jednocześnie uciekając od tego, co jest. „The Midnight Demon Club” opowiada o stawaniu się najlepszą wersją siebie po tragedii. O drugiej szansie na życie ze szczęśliwszym nastawieniem. W „The Midnight Demon Club” chodzi o dobrą zabawę, która ma trwać. Bo jak wszyscy wiemy, życie jest zbyt krótkie – wyjaśnia wokalista i gitarzysta, Johnny Stevens znany jako Terrible Johnny.

„The Midnight Demon Club” to Highly Suspect w punkcie zwrotnym. Za produkcję materiału odpowiadają muzycy zespołu oraz WZRD BLD. Składający się z 12 utworów zestaw tętni szczerością ledwie okiełznaną przez metaliczne egzorcyzmy i hiphopowe bity. Opowiada o świecie na krawędzi zniszczenia na tle cudownie niespokojnych orkiestracji i wokalu ociekającego jednocześnie smutkiem, tęsknotą, gniewem i pewnością siebie.

Highly Suspect wyznaczają nowe granice rocka, zawierzając swym instynktom i pokazując środkowy palec całej reszcie. Nominowany do Grammy, nagradzany złotymi certyfikatami zespół – który tworzą Johnny Stevens (wokal, gitara), Ryan Meyer (perkusja, wokal), Rich Meyer (bas, wokal), Matt Kofos (gitara) i Mark Schwartz (syntezatory) – nie tylko mówi o łamaniu zasad, ale po prostu to robi. Grupa proponuję organicznie niezrównoważoną mieszankę brudnych gitar, nawiedzonych fortepianowych dźwięków, nieszablonowych syntezatorów, hiphopowej produkcji, iście filmowej wizji i pięknie opętanego wokalu. Wszystko to zapewniło Highly Suspect rzeszę oddanych fanów znanych jako „MCID” (My Crew Is Dope) . 

Na jesień Highly Suspect zaplanowali trasę po USA, gdzie gośćmi specjalnymi będą Artikal Sound SystemDead Poet Society i Tigercub.

Tracklista:
1. The Sound
2. Natural Born Killer
3. Ice Cold
4. Midnight Demon Club
5. Caught On Fire
6. Wild Eyed Son
7. Pink Lullabye
8. New California
9. Need To Say
10. Cool Kids
11. Love Like This
12. Evangeline