Premiera teledysku The Rumjacks – „One Summers Day”

vlcsnap-2015-10-26-15h46m49s38

Premiera teledysku „One Summers Day” australijskiej grupy The Rumjacks


Muzyka: The Rumjacks
Tekst: Frankie McLaughlin

Wydawca płyty „Sobber & Godless” The Rumjacks, wytwórnia Lou & Rocked Boys z Wrocławia oraz  twórcy teledysku „One Summers Day”, firma OGFilms  mają zaszczyt zaprosić na jego  premierę.


Teledysk do piosenki „One Summers Day”  to pierwszy polski klip australijskiej formacji The Rumjacks. Został nakręcony podczas tegorocznego festiwalu w Jarocinie podczas występu grupy oraz ich pobytu. Koncert w Jarocinie otwierał ich europejską trasę i okazał się być jednym z najmocniejszych momentów podczas tegorocznej edycji festiwalu. Muzycy pokochali od razu żywiołową polska publiczność oraz polskie piwo, żywo interesowali się historią festiwalu, co widać na materiale filmowym.
Utwór  „One Summers Day” pochodzi z drugiej płyty zespołu „Sobber & Godless” wydanej w Europie przez Lou & Rocked Boys. The Rumjacks o nowej płycie mówią tak: „Czerpiemy bardzo dużo inspiracji z zewnątrz, ale ważne jest dla nas, by powiązać to z tym, co robimy – czyli grać punk rocka z solidnym brzmieniem połączone z celtyckim folkiem. Mamy nadzieję, że przyczynimy się do odrodzenia tego gatunku. Tym razem z jeszcze większą energią.”

The Rumjacks to formacja celtic-punkowa z Australii. Pomysł utworzenia formacji narodził się w głowach Frankie McLaughlin i Johnna McKelvey grających w zespole od samego początku a mających w swojej krwi irlandzkie korzenie co również nie było bez znaczenia dla wykonywanej przez nich muzyki. Początkowo jak przy tego typu muzyce można porównywać by ich można do dokonać The Pogues, Billy Bragg czy The Dropkick Murphys ale z czasem The Rumjacks znalazło swoją drogę kreowaną przez szalone i bezczelne teksty ukazujące brud mrocznych brukowanych ulic Sydney. Mają na koncie kilka epek oraz dwa studyjne albumy „Gangs Of New Holland” (2010) oraz najnowszy „Sober & Godless” (2015)

Official website: http://www.therumjacks.com/
Facebook: https://www.facebook.com/TheRumjacks
L&RB profil: http://www.lourockedboys.pl/zespoly/zespol/id/580