PREMIERA: NAJNOWSZY SINGIEL ZESPOŁU NANGA – “ALERT”, ZAPOWIADAJĄCY NOWĄ PŁYTĘ

UWAGA! 3.08 prognozowana premiera najnowszego singla zespołu NANGA! Nie wychodź z domu, tylko słuchaj na platformach streamingowych i w serwisie YouTube. 

Niech porwie Cię podwodny rave. 

Po swojej debiutanckiej płycie „Cisza w bloku”, która została bardzo dobrze przyjęta przez publiczność i krytykę (m.in. drugie miejsce w rankingu „Płyta roku 2021” tygodnika „Polityka”), zespół Nanga wypuszcza nowy singiel pt. „alert”.  

– Ta piosenka to odpowiedź na naszą nową rzeczywistość wyznaczaną Alertami RCB przestrzegającymi przed wszystkimi  możliwymi anomaliami pogodowymi, które nam zagrażają – mówią twórczyni i twórcy zespołu. 

W tej nowej rzeczywistości zamiast miłosnych SMS-ów, dostajemy rządowe ostrzeżenia o burzach, wichurach, podtopieniach, falach upałów i suszach.  

To piosenka o potrzebie miłości w czasach katastrof. 

Singiel to zapowiedź drugiej płyty zespołu Nanga. 

Nangę tworzą Magda Dubrowska (wokal, bas, teksty), Maciej Dzierżanowski (instrumenty perkusyjne), Karol Gola (saksofony, flety, instrumenty klawiszowe) i  Filip Różański (instrumenty klawiszowe). Zespół powstał w 2020 roku po zawieszeniu działalności Lao Che, w którym grali Maciej, Karol i Filip oraz Gangu Śródmieście, który współtworzyła Magda. 

Link do singla w serwisach cyfrowych: https://bfan.link/alert-1