Nowy album zespołu Harlem!

Agencja Muzyczna Polskiego Radia i zespół HARLEM przedstawiają  album „Nieznany świt”, którego premiera już 20 maja.

Kilka utworów z tej płyty już znamy, a przede wszystkim „Jestem tu” i „Crazy Town”, które pojawiły się na przełomie kwietnia i maja, jako dyptyk zapowiadający wydawnictwo. 

Przesłanie wszystkich piosenek świetnie charakteryzuje tytuł płyty: „Nieznany świt”. Nowe otwarcie w historii zespołu i dla każdego z muzyków, brama z przeszłości, przez dziś, do przyszłości.

Autorem większości kompozycji i tekstów tej mówiącej do nas różnymi kolorami dźwięków i obrazów płyty jest współtwórca i leader zespołu, gitarzysta Krzysztof Jaworski znany jako „Dżawor”. Udział w komponowaniu, a przede wszystkim aranżacji powstałych utworów mają też pozostali muzycy grupy HARLEM. Grającego na klawiszach Cezarego Kaźmierczaka łączy z „Dżaworem” wyjątkowe, zbudowane na podobnej wrażliwości muzycznej, porozumienie. Rytmiczna maszyna, którą tworzą grający na basie Stanisław Czeczot i perkusistaDominik Brzuzy-Jędrzejczyk gwarantuje, że w każdej chwili pulsuje wyjątkowa energia całego zespołu. Przejmujący wokal Marka Jakuba Weigela świetnie dopełnia partie instrumentalistów. W nagraniu płyty wzięło dodatkowo udział kilkunastu znakomitych gości, którym zespół jest niezwykle wdzięczny. Wspomnieć należy też koniecznie o pracy Marcina Gajko, który cały materiał zmiksował  i zmasterował, nadając jego brzmieniu wyjątkowy charakter.   

Dwa nowe teksty wyszły spod pióra właśnie Marka Jakuba Weigela, a dwa kolejne jednego z najlepszych polskich tekściarzy, Marka Dutkiewicza.

Teledyski zespołu Harlem:

„Jestem tu” – https://youtu.be/W2dfuPo2qro​ 

„Crazy Town” – https://youtu.be/iOsau7Qtcas​ 

„Polski blues” – https://youtu.be/Zycoz_Gmo_Y​ 

„Tylko popiół, tylko dym” – https://youtu.be/imCUUK0wm4M

„Niebieski listopad” – https://youtu.be/siobJIcAwnY​​

 „Mazurski wiatr” – https://youtu.be/-HfcZmmvQOU