Everything Everything: singiel „I Want A Love Like This”

Everything Everything udostępnili niedawno nowy singiel i teledysk „I Want A Love Like This”, pochodzące z ich nadchodzącego albumu „Raw Data Feel”. W dniu premiery płyty, 20 maja, ukaże się też limitowana edycja książki z tekstami „CAPS LOCK ON: Lyrics + Debris 2007-2022”.

Poprzednie single, „Bad Friday” i „Teletype” cieszą się ogromną popularnością w serwisach streamingowych i na playlistach radiowych wśród słuchaczy na całym świecie. „I Want A Love Like This” to kolejna bardzo instynktowna i impulsywna kompozycja, mówiąca o nowym związku i przypływie optymizmu.

Na „Raw Data Feel”, Everything Everything przeprowadzają rewolucję we współczesnej muzyce pop. Album został wyprodukowany przez gitarzystę zespołu, Alexa Robertshawa oraz Toma Fullera. Tytuł płyty „Raw Data Feel”, jak mówi perkusista Michael Spearman, odzwierciedla twórczość „prosto z serca, a nie z ego”. Jonathan Higgs dodaje: Surowość jest także w brzmieniu płyty. Technologia spotyka się z organicznymi dźwiękami. Myślę, że istnieje pewien rodzaj interakcji między technologią Alexa a człowiekiem, który jej używa, co jest dość wyjątkowe. Naprawdę nie wstydzę się powiedzieć, że uważam to za niesamowite. „Raw Data Feel” to płyta, która w naszych w mrocznych czasach stara się reaktywować ideę spontaniczności, eksploracji, a nawet czystej nieokiełznanej zabawy.

Poprzedni album grupy, „RE-ANIMATOR” z 2020 roku, znalazł się na 5. miejscu oficjalnej listy sprzedaży płyt w Wielkiej Brytanii.

Nowy album „Raw Data Feel” ukaże się 20 maja.