PREMIERA: LUBOMSKI zaprasza na „ŚREDNIOWIECZNOŚĆ”, kolejny singiel i live sesję z płyty „SĘK YOU” 

25 marca 2022 roku Lubomski powrócił z nowym albumem pt. „SĘK YOU”. Pierwszym singlem z płyty był utwór „Jednakowi”. Dzisiaj (29.03) premierę ma drugi singiel z tego krążka – „Średniowieczność”, do którego powstała live sesja. 

Takie refleksje na temat singla „Średniowieczność” snuje Mariusz Lubomski: – Ósma piosenka na płycie, finałowa, to właśnie „Średniowieczność”. Ma nam wszystkim powiedzieć żebyśmy nie byli średniakami, żebyśmy mieli jednak „to coś”, swoje poglądy, swój własny stosunek do świata, żebyśmy byli bezkompromisowi, nie nijacy. W kontekście singla „Średniowieczność” nagrodą dla mnie będzie to jak gdzieś kiedyś zobaczę taki obrazek, jak w amatorskim filmie: mężczyzna w średnim wieku, który ma błysk w oczach, tańczy właśnie do tej piosenki, jest odmieniony, uniesiony. Może to alkohol, może partnerka, może sytuacja, bo może córka wyszła za mąż? Bardzo bym chciał zobaczyć kogoś właśnie takiego. Byłaby to chyba największa nagroda dla mnie za tę piosenkę. Może nie za całą płytę, ale za tę piosenkę, która, mam nadzieję, trafi do ludzi. 

„Nieszkolony głos, mało znana twarz, repertuar ambitny nie dla mas” śpiewał na festiwalu w Opolu w 1987 roku Mariusz Lubomski. Silny głos, charyzma i charakterystyczny taniec uwiódł publiczność w całej Polsce. Był to początek wyjątkowej drogi artystycznej. Ostatnia, wydana w 2008 roku płyta „Ambiwalencja” okazała się dużym sukcesem. Znalazła się na niej nowa wersja piosenki „Spacerologia”, ze znaną frazą „Mam ręce w kieszeniach, a kieszenie jak ocean”.  

Muzyka i teksty piosenek na albumie „SĘK YOU” ukazują człowieka i całą gamę stanów świadomości oraz emocji, które mu towarzyszą. Słowa autorstwa Sławka Wolskiego poetycko i dosadnie opisują ludzkie uczucia. Muzyka oraz interpretacja Mariusza Lubomskiego wyrywa nas na chwilę z codzienności i porusza. 

Link do live sesji „Średniowieczność”: https://www.youtube.com/watch?v=AzN_iejxl98&ab_channel=MysticProductionTV


Link do płyty w serwisach cyfrowych: 
https://ffm.to/lubomski_sekyou?fbclid=IwAR13kgoR0SnJ_uf6dpZBs7rYp65gwnmmur_tpXNM2kAyEpSdcNxLNggmmbU 

Link do zakupu CD: https://mystic.pl/product-pol-62368-Lubomski-Sek-You.html?query_id=1 

NAJBLIŻSZE KONCERTY LUBOMSKIEGO 

02.04 CK Zamek, Poznań 

22.04 Nowohuckie Centrum Kultury, Kraków 

28.04 Zmiana Klimatu, Białystok 

12.05 Kino Studenckie ,,Niebieski Kocyk’’ Od Nowa , Toruń 

13.05 klub Akcent, Grudziądz 

21.08 dziedziniec CK Browar B, Włocławek