Everything Everything: nowy singiel i zapowiedź albumu!  

Zespół Everything Everything zapowiedział premierę nowego albumu i udostępnił singiel „Bad Friday” wraz z teledyskiem. Album „Raw Data Feel” ukaże się 20 maja.

Wyjaśniając znaczenie tytułu „Bad Friday”, frontman Jonathan Higgs mówi: Ta piosenka opowiada o przemocy i usprawiedliwianiu jej przez hasło „szalony wieczór”. Na „Raw Data Feel”, Everything Everything przeprowadzają rewolucję we współczesnej muzyce pop. Album został wyprodukowany przez gitarzystę zespołu, Alexa Robertshawa oraz Toma Fullera.

Tytuł albumu „Raw Data Feel”, jak mówi perkusista Michael Spearman, odzwierciedla twórczość „prosto z serca, a nie z ego”.

Jak mówi Jonathan Higgs, surowość jest także w brzmieniu płyty. Technologia spotyka się z organicznymi dźwiękami. Myślę, że istnieje pewien rodzaj interakcji między technologią Alexa a człowiekiem, który jej używa, co jest dość wyjątkowe. Naprawdę nie wstydzę się powiedzieć, że uważam to za niesamowite. „Raw Data Feel” to płyta, która w naszych w mrocznych czasach stara się reaktywować ideę spontaniczności, eksploracji, a nawet czystej nieokiełznanej zabawy.

Poprzedni album grupy, „RE-ANIMATOR” z 2020 roku, znalazł się na 5. miejscu oficjalnej listy sprzedaży płyt w Wielkiej Brytanii.

Album Everything Everything „Raw Data Feel” ukaże się 20 maja.