SARA – PREMIERA PŁYTY „NEOWISE” i TELEDYSKU „SPÓJRZ”

Po wydawnictwie bardzo dobrze przyjętych singli “Po Co” i “Ciemność”, Sara już 22 października wypuszcza w świat długo wyczekiwaną płytę “NEOWISE”, która zachwyca kobiecą siłą, magnetyzmem i wrażliwością. To polskie R&B w najlepszym wydaniu. Sara zaskakuje nowoczesnym i zarazem pełnym wrażliwości i sensualności brzmieniem, a także bezpośrednimi, w pełni polskimi tekstami własnego autorstwa. Świadomy, dojrzały i zmysłowy głos wokalistki splata wszystkie utwory na płycie, na której znalazły się również dwie wyjątkowe kolaboracje ze Skipem i Jareckim. 

Bohaterką mojej płyty uczyniłam nieskrępowaną kobiecość –  jej różne odcienie, kontrasty, niesamowitą siłę i delikatność zarazem. Wszelkie jej barwy rezonują w tekstach dotyczących ludzkich relacji, ale także tej najważniejszej, relacji z samą sobą. Jest to więc historia miłości i konfliktu, przemiany i nowych początków, pisana w czasach gdy nasza rzeczywistość tak nagle się zmieniła, ulice po raz pierwszy opustoszały, a nad Ziemią przelatywała kometa Neowise – mówi artystka.

Płyta powstała podczas pierwszego lockdownu. W całości polskojęzyczne piosenki utrzymane są w klimacie R&B, hip hop i soul, a naturalna intymność tekstów i płynne brzmienie produkcji oferują świeżą perspektywę na gatunek R&B śpiewany po polsku.  
Sara udowadnia, że na polskim rynku jest miejsce dla kobiet odważnie poruszających się w tym gatunku.

Płyta doczekała się już przedpremierowej recenzji na łamach Newsweek.pl, w której Gabi Drzewiecka pisze: “[Sara] jest artystką kompletną; komponuje, pisze dobre teksty, pięknie tańczy, jest zawadiacka i zmysłowa jednocześnie (…) Powiem szczerze, że tęskniłam za takim zmysłowym r’n’b i kiedy Sara śpiewa i tańczy jednocześnie, kupuję to całą sobą (…) Kiedy widzi się ją i słyszy na żywo, ciężko jest ustać w miejscu. Sara sprawia, że człowiek zaczyna się czuć wspaniale w swojej skórze. (…)  NEOWISE to dla mnie 10/10”.

Utwór “Spójrz” jest trzecim po „Po Co” i „Ciemności” singlem, który promuje płytę “NEOWISE” i zostanie pokazany światu w dniu jej premiery. To już druga bardzo udana kooperacja artystki z innym wokalistą. Tym razem Sara połączyła siły z Jareckim – czołowym przedstawicielem soulowych brzmień w Polsce, tworząc ciepły i bujający singiel “Spójrz”. Lekkość, uwodzicielskość i soulowe współbrzmienie wokali Sary i Jareckiego to znak markowy tego utworu. “Spójrz” przypomina o ciepłych letnich nocach, tańcach do rana i dobrej zabawie w najlepszym towarzystwie.

Poniżej link do premierowego klipu „Spójrz”: 

https://youtu.be/yii2NsMzlXQ