NoVela popełnia „Ten sam błąd”

Świetnie przyjęty zarówno przez fanów jak i branżę album zespołu NoVela, który miał premierę pod koniec maja, doczekał się kolejnego singla promującego ten krążek. Jest nim „Ten sam błąd”, do którego powstał również wakacyjny teledysk.

Intrygujący tytuł i intrygujący teledysk… Sam tekst również można odczytać jako niejednoznaczny, dlatego o interpretację prosimy Dominikę Dmowską, wokalistkę NoVeli oraz autorkę wszystkich tekstów na płycie. Piosenka jest o tym wszystkim, co nie daje nam odpocząć emocjonalnie, umysłowo, a nawet fizycznie. Szczerze mówiąc, pisałam ją z myślą o nałogu, uzależnieniu, a w delikatniejszej wersji – z myślą o kacu po prostu. Bohater tekstu jest osamotniony, jest też w pewnym sensie zniewolony przez własne myśli, problemy, traci poczucie bezpieczeństwa, chce zostać w ukryciu, ale wciąż popełnia ten sam błąd – mówi.

NoVela przyzwyczaiła również fanów do świetnych, zarówno pod względem fabuły, jak i realizacji, teledysków. Tak jest również i tym razem. O koncepcji również opowiada Dominika: Po godzinach spędzonych w studio, chcieliśmy być na planie w plenerze, wykorzystać uroki pogody, okoliczności przyrody i – paradoksalnie – obrazem złagodzić znaczenie tekstowe piosenki.  Praca na planie była świetnym doświadczeniem – sama dobra energia, niby proste, ale ciekawe pomysły na scenariusz i cudowny kontakt z ekipą filmową. Marzyliśmy o klipie z wakacyjnym klimatem.

Video można do woli oglądać na kanale YT zespołu. Cała płyta jest również do osłuchu na wszystkich serwisach streamingowych. Minęło już parę tygodni od premiery, więc pytamy zespół o to, jakie mają odczucia co do „39:54”. Oceniamy go podobnie jak na początku. Niczego nie żałujemy, jesteśmy zadowoleni z efektów. Z pewnością nowym przemyśleniem może być fakt, że muzyka, którą gramy nie jest obecnie zbyt modna – odpowiadają. Płytę można też kupić w wersji fizycznej, choćby przez stronę dystrybutora: góramuzyki.pl 

Zespół szykuje się również do koncertów, zagrają m.in. na festiwalu ROCK & LOVE, który odbędzie się we wrześniu w Krakowie. Żeby być na bieżąco, przekierowujemy was do social media zespołu.

FB https://www.facebook.com/officialnovela

INSTAGRAM https://www.instagram.com/novela.band/

YT https://www.youtube.com/channel/UCFx9BTlZOd57WdvPBsr1Fuw

„39:54” W SERWISACH STREAMINGOWYCH https://ffm.to/NoVela3954