Michał „Gier” Giercuszkiewicz – „Bieszczady” – już w sprzedaży!

Michał „Gier” Giercuszkiewicz był jedną z największych indywidualności polskiej sceny muzycznej, charyzmatycznym perkusistą, nietuzinkową osobowością, legendą bluesa i rocka. Już dziś swoją premierę ma album „Bieszczady”, niezwykły suplement do wydanej w zeszłym roku płyty „Wolność”. 

Płytę promuję teledysk do utworu poświęconego pamięci „Giera” – „Był sobie muzyk…” w wykonaniu Śląskiej Grupy Bluesowej. Klip do tej wyjątkowej kompozycji wyreżyserował i zrealizował Armand Urbaniak, a zobaczyć ten teledysk można tutaj. 

Większość kompozycji na płycie „Bieszczady” powstała w 2004 roku podczas autorskiej sesji nagraniowej Michała Giercuszkiewicza.

W kwietniu 2021 w MAQ Studio w trakcie opracowywania materiału, Józef Skrzek i Śląska Grupa Bluesowa nagrali dwa nowe utwory, które uzupełniają wydawnictwo i są dedykowane Michałowi.

Michał „Gier” Giercuszkiewicz (29 września 1954 – 27 lipca 2020) swoją karierę zaczynał na początku lat 70. w zespole Apogeum. Ten muzyk z wielkim dorobkiem był perkusistą wielu legendarnych polskich zespołów bluesowych i rockowych, (m.in. Dżem, Apogeum, Kwadrat, Krzak, SBB, Free Surprises, Cree, Bezdomne Psy, Śląska Grupa Bluesowa, Jan i Józef Skrzek, Loco Richter, Elżbieta Mielczarek). Giercuszkiewicz współtworzył i nagrał większość znanych utworów grupy Dżem z Ryszardem Riedlem. Artysta pokochał Bieszczady i na początku lat 90., zamieszkał tam w domu-tratwie na Jeziorze Solińskim, gdzie żył do końca swoich dni.

Lista utworów:

  1. GŁĘBIA
  2. MGŁA NAD SOLINĄ
  3. TELEŚNICKA ZATOKA
  4. TRATWA MÓJ DOM
  5. ZAPACH BIESZCZAD
  6. WYSPA
  7. WERLAS
  8. BYŁ SOBIE MUZYK

Skład:

2004 – jesień:

Michał Gier Giercuszkiewicz – perkusja, instrumenty perkusyjne i inne

Roksana Vikaluk – śpiew, instrument klawiszowy

Tomek Pałasz – flet prosty, instrumenty perkusyjne i inne

Jacek Misiek Tyrtania – didgeridoo, konga i inne

oraz

Krzysztof Bross – głos z oddali

i inni

2021 – wiosna:

Józef Skrzek – fortepian, instrumenty klawiszowe, śpiew

Agnieszka Łapka – śpiew

Krzysztof Głuch – pianino i śpiew

Michał Kielak – harmonijka ustna

Mirek Rzepa – gitara basowa

Leszek Winder – gitara

=================A dziś i jutro w Bieszczadach we wsi Werlas (Zagroda ŻBYR) Śląska Grupa Bluesowa zagra specjalne koncerty dedykowane Gierowi. (To właśnie tam na Jeziorze Solińskim w swoim domu-tratwie przez ostatnie lata mieszkał Michał). Jak zapowiada Leszek Winder: Odbędzie się wiele wydarzeń upamiętniających tego niezwykłego muzyka. Premiera pośmiertnie wydanej płyty „Bieszczady”, kamienny postument , scena jego imieniem . . . Swój przyjazd zapowiada wielu przyjaciół Michała”. Zapraszamy !