„Mimo wszystko. Przede wszystkim” – premiera albumu Wizji Lokalnej

Rockowa Wizja Lokalna właśnie świętuje premierę swojej pierwszej płyty „Mimo wszystko. Przede wszystkim”. Od razu należy dodać, że to jest niezwykle mocne uderzenie, także za sprawą gości, wśród których znalazł się m.in. Grzegorz Kupczyk (Turbo, CETI).

Cały materiał zawarty na płycie jest niezwykle świeży, energetyczny i też zróżnicowany, choć czas jego powstania trwał jakiś czas. Jak mówi gitarzysta zespołu, Bartosz Bogusz: Utwory na płytę są przekrojem całej naszej dotychczasowej działalności, ponieważ znajdują się na niej utwory z samych początków istnienia zespołu, np. „Stalowe Drzewa” jak i nowe kompozycje, choćby  „Płatek Śniegu”. Zatem ten materiał można  powiedzieć powstawał 5 lat, w niektórych przypadkach z mniejszymi lub większymi modyfikacjami. Tym bardziej samych muzyków Wizji Lokalnej ogromnie cieszy fakt, że płyta w końcu jest. Pamiętam jak na początku naszej działalności graliśmy różne koncerty to później pytano nas czy mamy płytę bo ktoś chciał sobie tego posłuchać jeszcze raz. Jeśli chodzi o udział w różnych przeglądach czy festiwalach fakt posiadania płyty pomaga po pierwsze dlatego, że można wysłać ocenie jury materiał kompletny a po drugie pokazuje to, że nasz zespół nie gra jedynie w garażu tylko trochę poważniej bawi się w muzykę i trochę bardzie poważniej traktuje ten temat. Przełomem jest też dlatego, że pozostanie po nas jakiś ślad – uzupełnia Bogusz.

W nagraniu „Mimo wszystko. Przede wszystkim” wzięli też udział goście – poznański raper i producent Respo, oraz legenda polskiego rocka i metalu, lider CETI, wcześniej wokalista TURBO, Grzegorz Kupczyk .Tak Bogusz opowiada o kulisach tych współprac: Jeśli chodzi o Grzegorza Kupczyka to ta kandydatura była jakby z automatu – pytanie tylko czy Grzegorz byłby zainteresowany. Posłuchał naszego materiału i piosenki którą miał gościnnie zaśpiewać, spodobało mu się to i doszliśmy do porozumienia. Dla mnie dodatkowo to zaszczyt i niesłychana frajda ponieważ wychowałem się na muzyce Grzegorza i nagrywanie razem w jednym studiu naszej piosenki ze swoim idolem to cóż chcieć więcej? Nie muszę chyba dodawać, że Grzegorz to chodząca legenda muzyki rockowej w Polsce i jeden z najlepszych wokalistów co daje pewnik, że utwór „Dlaczego Tak Daleko” to naprawdę świetna rzecz i może nawet materiał na przebój… A Respo? Pamiętam jak bardzo spodobała mu się „Biała Noc”,  nawet pokazywał mi swoją wersję tego utworu i dlatego pomyślałem, że może fajnym pomysłem będzie zaprosić go do studia aby zrobił swoją wersję „Białej Nocy”. Znamy się bo od 5 lat nasze odbywają się w „Muzycznej Szwalni”, której Respo jest szefem. Taki trochę przyjaciel zespołu, dlatego to musiało dobrze wyjść.

Płyta jest dostępna zarówno w serwisach streamingowych jak i w formie CD, którą można zamówić przez social media zespołu. Jak podsumowują członkowie Wizji Lokalnej, płyta jest skierowana wszystkich fanów i sympatyków polskiej muzyki rockowej w myślę niezłym wydaniu. Marek Górecki (także gitarzysta) podkreśla: To muzyka dla wszystkich , którzy kochają dobrego rocka! Dlatego i my mocno zachęcamy do sprawdzenia „Mimo wszystko. Przede wszystkim”.

FB https://www.facebook.com/wizjalokalnapl

Instagram https://www.instagram.com/wizja_lokalna/

YT https://www.youtube.com/channel/UClY0IhEjNzMhG0Xi-NLBR0w

Serwisy streamingowe http://www.soundline.biz/WizjaLokalnaMimoWszystkoPrzedeWszystkim