AVO – nowy singiel Gmana

Gman, czyli Grzesiek Kowalczyk, wieloletni wokalista zespołu Carrion przypomina o sobie niezwykle udanym singlem „AVO”, do którego powstał również teledysk. Spodoba się na pewno fanom byłego zespołu Gmana, a jeszcze większa przebojowość połączona z rockową duszą na pewno sprawi, że AVO porwie nie tylko ich.

AVO to drugi singiel Gmana, zwiastujący album „Efekt Motyla”. To także powrót do regularnego grania po długiej przerwie. Kowalczyk jest współkompozytorem utworu oraz autorem tekstu. Oczywiście nie narzucamy wam jakiejkolwiek interpretacji, ale tekst jest na tyle intrygujący, że postanowiliśmy zapytać samego Artysty.  To historia o samotności w tłumie. O tym, że tak naprawdę tylko prawdziwa i szczera bliskość innych pozwoli nam przetrwać. Cokolwiek by się nie działo. – odpowiada. Do piosenki powstał niezwykle pasujący do tekstu (i do tego o czym Gman opowiada powyżej) teledysk. 

Gman jest wierny muzyce, z którą był zawsze kojarzony, ale z pewnością zaprezentowane już single prezentują obranie drogi w stronę przebojowości w rocku. Jak sam mówi: Kompletnie się niestety nie znam na tych wszystkich „szufladach” do których tak chętnie się wkłada muzykę. Rozumiem czemu się tak robi ale te granice między gatunkami już dawno się wg mnie pozacierały. Od zawsze dzieliłem muzę tylko na rock’and’roll l i to wszystko inne – w takim znaczeniu, że rock’and’roll  to to co mnie kręci a reszty nie lubię. Mam nadzieję więc, że moje dźwięki też do tej kategorii z tabliczką „rock’and’roll ” mógłbym zaliczyć.

Z pewnością też solowe tworzenie i wykonywanie muzyki jest dla niego czymś nowym. Jakie są różnice między byciem częścią zespołu a tworzeniem solo? Przede wszystkim mogę teraz robić wszystko na co tylko mam ochotę. W tempie jakie mi pasuje i kiedy tylko mam na to ochotę. Ciemną stroną takiej zabawy jest to, że tworząc samemu dużo ciężej złapać jakikolwiek dystans do własnej twórczości. Zespół często działa jak swoiste sito i potrafi szybciej oddzielić fajne pomysły od tych całkiem bez sensu. Zupełnie inna też jest energia tworzenia dźwięków, w grupie łatwiej się napędzać i motywować. Ja się cały czas uczę tego jak pracować samemu, jak codziennie sprawiać, żeby cały czas czuć, że to właśnie takie dźwięki i słowa najlepiej opisują mnie kim teraz jestem – odpowiada na pytanie.

Zarówno utwór jak i klip są dostępne na kanale YT Gmana oraz na wszystkich serwisach streamingowych. Zachęcamy do subskrybowania social media Artysty, zwłaszcza, że już za chwilę pojawi się jego kolejny singiel .

Strona http://gmantoja.pl/

FB https://www.facebook.com/gmantoja