DOTS ORAZ JACOB FLÂNEUR W PIĄTKOWEJ AUDYCJI CZWÓRKI „BĘDZIE GŁOŚNO!”

Czwórka nie zwalnia tempa prezentacji debiutantów muzycznych oraz retransmisji koncertów. Tym razem w programie Damiana Sikorskiego „Będzie Głośno!” zespół Dots oraz przypomnienie koncertu Jacoba Flâneura. Audycja rozpocznie się w piątek 12 marca o godz. 18.00. Słuchać można
w Internecie na czworka.online, w  systemie DAB+ oraz poprzez aplikację Polskiego Radia.

Dots to młoda, białostocka formacja, która zadebiutuje w Czwórce w pierwszej godzinie „Będzie Głośno!”. Zespół tworzą Ewelina Szoda (wokal, teksty), Patryk Kowalewski (gitara), Marcin Dąbrowski (bas), Mikołaj Szczygieł (klawisze, sample), Janek Kulik (perkusja). Ich muzykę można określić jako połączenie klimatycznego alt rocka z muzyką elektroniczną. Twórczość Dots to mieszanka gatunków charakteryzująca się przestrzennym i nieoczywistym brzmieniem instrumentów, połączona ze szczerymi tekstami. Obecnie zespół kończy prace nad swoją drugą płytą, której premiera już wkrótce. 

Utwór „Cappucino” Jacoba Flâneura, którego retransmisja koncertu już w drugiej godzinie audycji, znalazł się na pierwszej muzycznej składce „Będzie Głośno!”. Le flâneur w języku francuskim oznacza osobę, która lubi spacerować po mieście, obserwować ludzi i komentować rzeczywistość. Artysta
w ten właśnie sposób tworzył swoje pierwsze teksty – przemierzając Gdynię i spisując w notatniku myśli. Jacob łączy rap z zespołami grającymi rock, metal, a także muzykę elektroniczną czy eksperymentalną. W swoich utworach stara się szukać nowych rozwiązań, odchodzących od klasycznego hip-hopu. Jego koncert w radiowej Czwórce odbył się w kwietniu 2019 roku.

 O audycji Będzie Głośno!

Każdy piątek od godz. 18:00 do 20:00.

Projekt, który umożliwia nieznanym muzykom bezpośredni kontakt z radiem. Zespoły, które zgłaszają się do programu, zapraszane są do audycji na żywo i mają okazję zaprezentować się słuchaczom zarówno w rozmowie, jak i mini koncercie akustycznym. 

Aby znaleźć się w audycji, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy na stronie radiowej Czwórki  link. Pod tym samym adresem znajduje się również lista utworów, na które słuchacze mogąoddać głos. Utwory te są emitowane podczas audycji, co jest niezwykłe, biorąc pod uwagę fakt, jak trudno jest młodym muzykom przebić się w rozgłośniach radiowych ze swoją twórczością. Audycję prowadzi Damian Sikorski.

Radiowa Czwórka co roku organizuje również konkurs dla młodych muzyków mających gotowy materiał na płytę zatytułowany „Wydaj płytę z Będzie Głośno!”. Latem 2021 roku odbędzie się 5. edycja wydarzenia. Chętni będą mogli zgłaszać się za pośrednictwem specjalnego formularza na stronie czworka.online. Aby wziąć udział w konkursie, należy spełnić dwa warunki: mieć gotowy, nagrany materiał na płytę i nie posiadać kontraktu z wytwórnią muzyczną.

pastedGraphic.png

Czwórka Polskie Radio dostępna jestw Internecie na czworka.online, w systemie DAB+ i w urządzeniach mobilnych z systemem iOS oraz Android przez nową aplikację Polskie Radio.