Silence. – debiutancki singiel Mayi Wasserman

Maya Wassermann, 16-letnia wokalistka, songwriterka i producentka muzyczna właśnie ujawniła swój pierwszy autorski utwór „Silence.”, do którego powstał również teledysk. To pierwszy krok niezwykle uzdolnionej Mayi, która urzeka już w debiucie.

Mimo bardzo młodego wieku Maya Wasserman może pochwalić się już sporym doświadczeniem – warsztatem muzycznym oraz obyciem na scenie. Oprócz wspomnianych wcześniej talentów Mayi, trzeba jeszcze dodać to, że gra również na skrzypcach i fortepianie, co słychać również w „Silence.”. 

Swoje umiejętności przekuwa w działania, czego efektem jest właśnie „Silence.”. O czym tak naprawdę jest ten tekst? Oczywiście pozwalamy wam na swobodne interpretacje, ale postanowiliśmy zapytać u źródła. „Silence.” to utwór, w którym opowiadam o tym jak wiele jest wokół nas zamieszania, zawieruchy i zamętu i jak bardzo przytłaczają nas obecnie bodźce dobiegające tak naprawdę z każdej strony. Ile stresu, lęku i smutku doświadczamy słuchając i patrząc na wydarzenia płynące ze świata. Jak bardzo chciałoby się od tego uciec. Na co dzień również jesteśmy świadkami – w naszym sąsiedztwie, mieście, kraju – tego co się dzieje w konsekwencji decyzji polityków, jakie działania zmuszeni są podejmować młodzi ludzie w walce o swoje prawa i lepszą przyszłość. Pisząc utwór wcale nie myślałam o pandemii, ale i w tym kontekście można dziś go rozumieć – opowiada wokalistka. Dodaje jeszcze w jakich okolicznościach powstał utwór: Napisałam go w 2019 roku na letnim kursie w Interlochen Center for the Arts, prowadzonego przez Jeanine Cowen (Berklee College of Music) i Jonathana Perkinsa. Dążąc do jak najlepszego efektu, dopiero teraz zdecydowałam się go wydać. Do „Silence.” powstał również pasujący do klimatu piosenki videoclip, który można obejrzeć na kanale YouTube Artystki. Oprócz Mayi, która naprawdę włożyła ogromny wkład w „Silence.” (tekst, kompozycja, wokal, skrzypce, produkcja muzyczna) słyszymy również Szymona Chudego (gitara elektryczna) i Konrada Kubickiego (gitara basowa). Za mix i mastering odpowiada Piotr Wojtanowski.

To pierwszy i ważny krok w karierze Mayi Wasserman, ale jak sama mówi: Mam w zanadrzu kilkanaście innych utworów i cały czas pracuję nad nowymi. Dlatego polecamy „śledzić” Mayę w social media i odkrywać jej twórczość.

INSTAGRAM: https://www.instagram.com/mayaawasserman/

FACEBOOK: https://www.facebook.com/itsmayawasserman

YOU TUBE: https://www.youtube.com/channel/UCaJagkT_ftEEd3CJouW2U6g

„SILENCE” W SERWISACH STREAMINGOWYCH: https://ffm.to/MayaWassermanSilence