JAK TŁUSTY CZWARTEK, TO TYLKO Z CZWÓRKĄ

Audycja, w której może zdarzyć się wszystko, czyli „TŁUSTY CZWARTEK: GrubSon X Bambino” to cotygodniowy program, w którym dwóch znanych i lubianych artystów młodego pokolenia dzieli się na zmianę muzyką, która ich inspiruje. W najbliższy, prawdziwie TŁUSTY czwartek, dodatkowo zaserwują słuchaczom muzyczne „kąski” z kręgu ich szerokich dźwiękowych zainteresowań (hip-hop, funk, muzyka klubowa). „Tłuste” brzmienia wyselekcjonowane przez GrubSona i Vito Bambino będą się pojawiać w Czwórce już od rana, a wielki finał uczty nastąpi podczas audycji od godz. 22.00. ​

GrubSon i Vito Bambino, są jednymi z najbardziej lubianych, szanowanych i kreatywnych polskich artystów młodego pokolenia. Korzenie obu panów tkwią w kulturze hip-hop, ale ich twórczość i dźwiękowe inspiracje wykraczają daleko poza ramy tego gatunku (funk, elektronika, jazz, soul, afro-beat). Taki jest również ich „TŁUSTY CZWARTEK” – nowa muzyczna audycja na antenie Czwórki, która wystartowała 7 stycznia. Podczas cotygodniowy programu, GrubSon i Vito Bambino, na zmianę, dzielą się ze słuchaczami muzyką, która ich inspiruje. Najbliższy czwartek 11 lutego upłynie w klimacie dźwiękowych zainteresowań obu raperów, czyli hip-hopu, funku oraz elektroniczno-klubowych brzmień i rytmów.

GrubSon to raper, wokalista i producent. Ma na swoim koncie albumy, które osiągnęły status złotej oraz platynowej płyty („O.R.S.”, „Coś więcej niż muzyka”, „Gruby brzuch”). Jego klip do kawałka „Na szczycie” jako pierwszy polski utwór hiphopowy przekroczył 100 milionów wyświetleń. 27 listopada 2020 roku ukazał się najnowszy, 6 studyjny krążek artysty pt. „AKUSTYCZ(NIE)ZUPEŁNIE”. 

Vito Bambino to wokalista popularnego zespołu Bitamina, z którym nagrał 5 studyjnych albumów. W ramach muzycznych projektów grupy współpracował m.in. z Dawidem Podsiadłą, czy choćby z… GrubSonem. Vito jesienią minionego roku wydał solowy krążek pt. „Poczekalnia”. Artysta działa również jako aktor i pod własnym nazwiskiem (Mateusz Dopieralski) występuje w filmach, spektaklach oraz telewizyjnych serialach. 

🔶 Audycja „TŁUSTY CZWARTEK: GrubSon X Bambino” w czwartki godz. 22:00-00:00

Strona audycji tutaj

Czwórka Polskie Radio dostępna jestw Internecie na czworka.online, w systemie DAB+ i w urządzeniach mobilnych z systemem iOS oraz Android przez nową aplikację Polskie Radio.