MAGDALENA KAROLAK W „DOMÓWCE Z DWÓJKĄ” 
– W ROLI GŁÓWNEJ OBÓJ

– Zagram na kilku instrumentach z mojej kolekcji obojów historycznych, a z Marcinem Świątkiewiczem wykonam wariację na temat kompozycji „La Folia” Marina Maraisa – mówi Magdalena Karolak, zapraszając na najbliższe wydanie „Domówki z Dwójką”. Emisja wydarzenia w sobotę 30 stycznia o godz. 19.00 – na antenie Programu 2 Polskiego Radia, stronie internetowej i Facebooku stacji oraz na kanale YouTube Polskiego Radia.

Magdalena Karolak to ceniona oboistka młodego pokolenia. Nauki pobierała u prof. Tomasza Gubańskiego w Państwowym Liceum Muzycznym im. Mieczysława Karłowicza w Poznaniu. Jej pedagogami w czasie studiów byli m.in.: Heinz Holliger (Freiburg), Maurice Bourge (Genewa), Diethelm Jonas (Lubeka) oraz Paolo Grazzi (Werona). 

Obecnie współpracuje z Le concert des nations Jordiego Savalla oraz Akademie für alte Musik Berlin, natomiast w Polsce – z Capellą Cravoviensis i {oh!} Orkiestrą Historyczną. Artystka otrzymywała nagrody i wyróżnienia na międzynarodowych konkursach w Japonii, Szwajcarii, Niemczech, Włoszech, Czechach.

Podczas najbliższego Domówkowego koncertu towarzyszyć jej będzie klawesynista Marcin Świątkiewicz. Niedawno mogliśmy w Dwójce usłyszeć ich wspólny występ na festiwalu Actus Humanus (więcej tutaj).

Co przygotowali tym razem? – Na początku zagramy dla Państwa naszą aranżację wariacji na temat „La Folii” Marina Maraisa. La folia dosłownie oznacza szaleństwo, a temat ten wywodzi się
z portugalskiego tańca ludowego, tańczonego głównie przez kobiety
– mówi Magdalena Karolak.

  • Transmisja koncertu w sobotę 30 stycznia o godz. 19.00 – na antenie, stronie internetowej
    i Facebooku Dwójki oraz na kanale YouTube Polskiego Radia.