NASZE MUZYCZNE ŹRÓDEŁKO OSTATNI TYDZIEŃ GŁOSOWANIA W KONKURSIE

Tylko do 13 grudnia można oddawać głosy na swoich faworytów w konkursie „Nasze Muzyczne Źródełko”, skierowanego do młodych wykonawców muzyki folkowej i ludowej.  Utwory finalistów emitowane są na antenie Polskiego Radia Dzieciom oraz na stronie konkursu – tam również prezentowane są sylwetki młodych solistów i zespołów, wybranych przez jury spośród 200 zgłoszeń. Teraz to do słuchaczy należy ostatnie słowo. Konkurs został objęty honorowym patronatem Ministra Edukacji i Nauki oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

„Nasze Muzyczne Źródełko” to konkurs Radiowego Centrum Kultury Ludowej oraz Polskiego Radia Dzieciom adresowany do dzieci od 3. do 15. roku życia, muzykujących rodzin oraz zespołów amatorskich, dla których muzyka ludowa i folkowa jest bliska sercu. – Było to naprawdę wielkie przeżycie  i bardzo trudne zadanie, żeby wybrać naszych finalistów i myślę, że wszystkim jurorom sprawiało to kłopot, bo poziom tych zgłoszeń był naprawdę bardzo wysoki. To bardzo fajne, że w tylu miejscach w Polsce dzieci tak wspaniale i grają i śpiewają muzykę ludową – cieszy się Piotr Kędziorek, szef  Radiowego Centrum Kultury Ludowej.   

Finalistów  wybrali: Daria Druzgała – dyrektorka Polskiego Radia Dzieciom, Piotr Kędziorek – redaktor naczelny Radiowego Centrum Kultury Ludowej, Kaja Prusinowska – śpiewaczka i animatorka, Hania Prusinowska – młoda muzykantka oraz Hanna Szczęśniak – dziennikarka  i producentka Radiowego Centrum Kultury Ludowej prowadząca audycję „Źródełko” w Polskim Radiu Dzieciom. 

Do 13 grudnia słuchacze mogą głosować na utwory finalistów emitowane na antenie Polskiego Radia Dzieciom poprzez wysłanie wiadomości (wpisując tytuł utworu i wykonawcę) na adres: zrodelko@polskieradio.pl Na stronie zrodelko.polskieradio.pl znajdziemy sylwetki finalistów oraz ich utwory. Każda osoba może zagłosować raz dziennie na wybrane wykonanie.

Laureatów konkursu poznamy 20 grudnia w audycji „Źródełko” na antenie Polskiego Radia Dzieciom.

Więcej informacji tutaj