CZARNY MARSZ POPKULTURY

Na czarnoto najnowszy singiel zespołu Popkultura. Utwór jest muzyczną odpowiedzią na ostatnie wydarzenia w kraju. Odważny tekst, brudne przesterowane brzmienie oraz minimalistyczna animacja ukazują zaangażowane oblicze warszawskiego zespołu. 

“Niedawno wydaliśmy z Popkulturą nasz drugi album „Miłość Zdrada”, w teledysku do tytułowego singla byliśmy ubrani w charakterystyczne, różowe garnitury. Ten róż nagle przestał pasować do otaczającej nas rzeczywistości. Jeżeli w środku pandemii kobiety zmuszone są aby wyjść na ulicę i walczyć o swoje podstawowe prawa to my chcemy powiedzieć jedno: Dziewczyny nie jesteście same! Idziemy z Wami krok w krok. Ramię w ramię. Na czarno!” – mówi lider zespołu Maciek Olbrych. 

Muzycy przyznają, że nagrywali pod presją czasu, chcąc uchwycić w piosence emocje tłumu, bunt społeczny i niespotykane do tej pory napięcia.  

“Działaliśmy bardzo szybko.To była potrzeba chwili, cała produkcja zajęła nam kilka dni. Ta piosenka daje do myślenia. Mówi o tym co tu i teraz” – podkreśla Paweł Krulikowski, basista zespołu. 

Do piosenki powstało lyric video animowane przez Aleksandrę Mikłaszewicz, której wrażliwe oko uwieczniło warszawskie strajki.  

“Na wszystkich protestach byłam z aparatem w ręku. Zaskoczyła mnie niesłychana erupcja kreatywności wśród spacerowiczów. To trudny, bardzo poważny temat, a jednak pomiędzy tymi stanowczymi transparentami, wyczuwa się lekkość i poczucie humoru. Myślę, że klip dobrze oddaje tę atmosferę” mówi jego autorka.