BUDKA SUFLERA & FELICJAN ANDRZEJCZAK – Prezentują pierwszy singiel i teledysk z najnowszej płyty „10 lat samotności”!

„10 lat samotności” Budki Suflera to efekt współpracy ludzi,
którzy włożyli w te dźwięki, to co mieli: talent, entuzjazm, szaleństwo, wyobraźnię i serce…

 

„W ubiegłym roku, po ponad czterdziestu latach znajomości postanowiliśmy nagrać wspólnie pierwszą płytę. Tak, pierwszą. Było nas czterech.Lipko, Andrzejczak, Jurecki i Zeliszewski. Budka Suflera i Felicjan Andrzejczak.Z bohaterów tamtej sceny została nas już tylko trójka. Romek odszedł. Zostawił piosenki. 

„10 lat samotności”to tytuł płyty oraz utworu, który chcemy państwu zaprezentować. W nagraniu pomogli nam dwaj gitarzyści: Darek Bafeltowski i Piotrek Bogutyn. Jakże delikatnej w tym momencie roli klawiszowca podjął się Piotr Sztajdel. Całość drużyny dopełnił Robert Dudzic, dźwiękowiec i producent od trzydziestu lat działający na rynku USA. Ta i pozostałe piosenki to naturalna reakcja ludzi na smutek, żal, złość, rozgoryczenie. Ludzi, którzy włożyli w te dźwięki, to co mieli: talent, entuzjazm, szaleństwo, wyobraźnię, serce… Powstała scena dźwięków jakiej nie planowaliśmy ale przez to, być może niezwykła. 

Tekst do piosenki „10 lat samotności” napisał stary przyjacielZbyszek Hołdys, będący z Romkiem od zawsze w wielkiej zażyłości. Film zrealizowaliJan i Oliwia Marciniakhttps://bit.ly/2U9DAPd.A muzykę stworzył Romek. 

Panie i Panowie: Budka Suflera i Felicjan Andrzejczak. Premiera płyty już 20 listopada! 

*********************** 

Płyta jest dostępna w przedsprzedaży na kulturalnysklep.pl empik.com oraz we wszystkich salonach Empik: https://kulturalnysklep.pl/product-pol-98938-10-lat-samotnosci.html 

Album ukaże się już 20 listopada nakładem Agora Muzyka.