GRUBSON i JARECKi ORAZ RASMENTALISM PONOWNIE ZAGRAJĄ 
W CZWÓRCE


W piątek tuż po godz. 19.00 radiowa Czwórka przypomni występ GrubSona i Jarockiego, czyli finałowy koncert projektu „Od ujścia do źródła”. Z kolei w sobotę na antenie stacji zabrzmi set hip-hopowej grupy Rasmentalism zagrany na Czwartej Scenie Czwórki podczas tegorocznej odsłony Up To Date Festival. Retransmisja koncertu z białostockiego święta muzyki o godz. 18.00.

Tomasz Iwanca, doskonale znany słuchaczom Czwórki jako GrubSon, zaczynał muzyczną karierę w grupach: Po 3-na Różnica, Wolność słowa, Bezkres, Wspólny Mianownik Soundsystem i Siła-Z-Pokoju. W 2008 roku artysta związał się z wytwórnią MaxFloRec, z którą rok później wydał debiutancką płytę „O.R.S.”. Autorowi m.in. hitów „Nowa fala” i „Na szczycie” na scenie od lat towarzyszą cenieni muzycy: DJ BRK (wokal, gramofony), Jarecki (wokal) oraz grupa SANEPID w składzie: Jakub Mitoraj (gitara elektryczna, gitara akustyczna), Grzegorz Posłuszny (gitara basowa), Łukasz Bzowski (instrumenty klawiszowe) i Michał „Malina” Maliński (perkusja). Piątkowy koncert GrubSona z zespołem pierwotnie odbył się 1 października 2017 r. w ramach edukacyjnego projektu Czwórki „Od ujścia do źródła”. Występu popularnego rapera i producenta muzycznego będzie można wysłuchać raz jeszcze w najbliższy piątek w audycji „Będzie głośno!” Damiana Sikorskiego.


Przypomnijmy, że tegoroczna odsłona Up To Date Festival miała formułę hybrydową, co oznacza, że odbyła się zarówno on-line, jak i w kilku lokalizacjach stolicy Podlasia. Tam też – po raz kolejny – na Stadionie Miejskim stanęła Czwarta Scena Czwórki, na której wystąpiło dziesięciu artystów-przedstawicieli najciekawszych trendów polskiej muzyki, w tym m.in. prowadzący autorskie audycje w Czwórce DJ Bert i DJ Harper oraz Bennelux, Święty Bass, Rasmentalism, Beluga Stone, Dalekie, Tropical Soldiers in Paradise, Tonfa i Prykson Fisk. W każdą sobotę niemal do końca listopada Czwórka zaprasza na retransmisje wszystkich tych koncertów. 24 października, w kolejnym odcinku „UTDF Replay”, Czwórka powróci do koncertu Rasmentalism, czyli duetu Arkadiusza „Rasa” Sitarza i Kamila „Menta” Kraszewskiego, którzy, jak zauważa prowadzący audycję Piotr Truszkowski – Wydali w tym roku świetnie przyjęty album „Geniusz”, a na Czwartej Scenie Czwórki zagrali wyjątkowy koncert podsumowujący niemal dziesięciolecie funkcjonowania grupy. Wszystkie sety i koncerty można nadal obejrzeć na kanale Czwórki na YouTube oraz na czwórkowym Facebooku.

🔶 Więcej informacji: czworka.online.

Czwórki można słuchać w Internecie na czworka.online, w systemie DAB+ i w urządzeniach mobilnych z systemem iOS oraz Android przez nową aplikację Polskie Radio.