Premiera teledysku Zespołu MYASTA – Zwycięzcy 4. edycji konkursu radiowej Czwórki „Wydaj płytę z Będzie Głośno”

Zwycięzcą 4. edycji konkursu „Wydaj Płytę z Będzie Głośno” został zespół MYASTA. Wśród nagród dla najlepszych w tym roku wykonawców znalazło się nagranie teledysku promującego album zespołu. Premiera klipu do singlowej piosenki „Tańcz” już w piątek, 16 października. O czym opowiada ten zaangażowany klip? Tego dowiemy się o godzinie 17.00 na YouTube Czwórki.

Autorem scenariusza oraz reżyserem klipu jest Adrian Pietraszkiewicz, reżyser reklamowy, scenarzysta, designer i strateg komunikacji. Za zdjęcia i montaż odpowiedzialny jest Paweł Sidorowicz, a w teledysku, poza zespołem, wystąpiły także rodziny i przyjaciele Myast oraz dzieci i opiekunowie z Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w Chełmnie i Unisławiu.

A o czym opowiada teledysk „Tańcz”? Adrian Pietraszkiewicz już teraz uchyla rąbka tajemnicy. – Jesteśmy jednym z najbardziej nieufnych narodów w Europie. Lubimy myśleć o sobie jako o ludziach otwartych i uśmiechniętych, ale kiedy w naszej orbicie pojawia się nowy nieznany obiekt, tworzymy barierę emocjonalną zbudowaną na niezrozumieniu i nieufności – wprowadza w temat filmu reżyser. – To właśnie takich emocji doświadczają ludzie z dodatkowym chromosomem, tacy jak główny bohater teledysku. Ma swoją pasję – taniec, a jego marzenie to zaprezentowanie się przed szerszą publicznością. Kiedy pojawia się na scenie, publiczność jest skonsternowana – nie wie, jak ma odnosić się do Niezwykłego Chłopaka. Kiedy jednak ten zaskakuje ich swoją pomysłowością, dają się porwać prawdziwym emocjom, które niesie za sobą muzyka.

Zespół oraz Adrian Pietraszkiewicz będą gośćmi piątkowej audycji „Będzie głośno!” po godzinie 18.00, w której porozmawiają z Damianem Sikorskim o swoim klipie.

Ale teledysk to nie wszystko: wśród nagród znajduje się także sesja zdjęciowa w wykonaniu Ani Powałowskiej, fotografki mody, sportu, portrecistki, współpracującej z agencjami reklamowymi, aktorskimi oraz wydawnictwami. A główną nagrodą jest wydanie płyty CD; singiel „Tańcz” to dopiero zapowiedź debiutanckiego albumu Myast zatytułowanego „Na dobrym kursie”, który ukaże się na rynku 6 listopada.

MYASTA to zespół zainicjowany w 2015 r. przez Michała Kowalskiego (wokal) i Mariusza Miturę (perkusja) wraz z bydgoskimi gitarzystami. Do podstawowego składu sukcesywnie dołączali następni muzycy – sekcja dęta, instrumenty klawiszowe i perkusjonalia. Obecnie zespół tworzy ośmiu doświadczonych muzyków z Bydgoszczy, Torunia i nieodległego Chełmna. MYASTA łączą pozytywną wibrację reggae z innymi stylami. Po pierwszym przesłuchaniu każdy z Was pomyśli o muzyce reggae, ale po kolejnych odtworzeniach ich płyty odkryjecie fascynacje innymi gatunkami muzycznymi, takimi jak hip hop, dub, ska, rock, alternatywa. Kompozycje, które znajdą się na ich debiutanckim krążku, są doskonale zagrane i zaśpiewane. Każdy dźwięk jest przemyślany i nie bez przyczyny znalazł się w danym miejscu ​– mówi Damian Sikorski, juror i pomysłodawca konkursu „Wydaj płytę z Będzie Głośno”.

W tym roku na konkurs „Wydaj Płytę z Będzie Głośno” nadeszła rekordowa liczba zgłoszeń: niemal 3000 piosenek nadesłanych przez prawie 330 zespołów.

          Premiera klipu „Tańcz”: piątek, 16 listopada, godz. 17.00 – YouTube Czwórki

          „Będzie głośno!” w każdy piątek od godz. 18.00 do 20.00.

Czwórki można słuchać w Internecie na czworka.online, w systemie DAB+, a także przez nową aplikację Polskie Radio.