Matt Dusk, Kuba Badach i Aleksandra Kwaśniewska we wspólnym utworze

Po wspaniale przyjętym przez słuchaczy polsko – angielskim duecie May Way / Szczęście jest we mnie ze Zbigniewem Wodeckim, Matt prezentuje kolejną, dwujęzyczną niespodziankę. 

Learnin’ the Blues / Już wiesz co to blues, to najnowszy singiel zapowiadający album Matta Duska z największymi hitami Franka Sinatry. Tym razem Matt do współpracy zaprosił Kubę Badacha, natomiast polski tekst napisała Aleksandra Kwaśniewska

W rezultacie mamy opowieść o dwóch mężczyznach ruszających w miasto, którzy po utracie miłości, świadczą sobie wsparcie i przyjacielskie, męskie ramie. 

„Jazz ma wieloletnią tradycję w zakresie interpretacji i współpracy. Dorastałem w nocnych klubach, w których nigdy nie wiedzieliśmy, kto był na sali i nie wiedziałeś, kto zaraz wyjdzie na scenę i zaśpiewa.  Kuba i ja chcieliśmy znaleźć piosenkę, którą dwóch gości mogłoby zaśpiewać o bluesie, doradzając sobie wzajemnie, żeby iść dalej.  

Współpraca z Kubą była bezproblemowa i przyjemna, a praca na planie klipu wypełniona była rozmową, śmiechem i whisky.” – Matt Dusk 

9 października ukaże się kolejny album Matta Duska zatytułowany „Sinatra With Matt Dusk” to płyta, która zabierze nas w podróż do czasów, w których u szczytu popularności był jego idol Frank Sinatra. W czasy elegancji i zmysłowości, zadymionych klubów Las Vegas z lat 60-tych, gdy na listach przebojów królowały dzisiejsze standardy – „Come Fly With Me”, „I’ve Got You Under My Skin”, czy „Fly Me To The Moon”. 

Album ukaże się w dwóch wersjach – deluxe (13 utworów) dostępnej na półkach sklepowych i standardowej (11 utworów) w sprzedaży cyfrowej. 

Lista utworów: 


1. Fly Me To The Moon
2. I’ve Got You Under My Skin
3. Too Marvelous For Words
4. I Only Have Eyes For You
5. Summer Wind
6. Luck Be A Lady
7. Learnin’ The Blues with Kuba Badach
8. Come Fly With Me
9. The Lady Is A Tramp
10. You Make Me Feel So Young 

11. BONUS: My Way / Szczęście jest we mnie with Zbigniew Wodecki  

12. Delux Edition: Besame Mucho 

13. Delux Edition: On The Street Where You Live 

Link do serwisów streamingowych https://agoramuzyka.ffm.to/sinatrawithmattdusk 

Matt Dusk to dobrze znany w Polsce kanadyjski wokalista, który od lat czaruje swoimi jazzowo-swingującymi hitami pochodzącymi z kilku złotych („Good News”, „JetSetJazz”) i platynowych albumów („Just The Two of Us”, „My Funny Valentine”, „Old School Yule”).

Laureat wielu nagród w tym Diamentu Trójki i Róż Gali 2016 w kategorii muzyka. Doświadczony wokalista, fantastyczny showman ze świetnym poczuciem humoru. Podczas wspólnego wieczoru wprowadza doskonałą atmosferę, dostarcza dużą dawkę dobrej muzyki i przy okazji rozbawia gości do łez. Sympatyczny, przystojny i czarujący, w idealnie skrojonym garniturze, z łatwością wzbudza sympatię publiczności i mediów. W Polsce Matt Dusk ma na koncie współpracę z wieloma wybitnymi artystami między innymi z Margarett (wspólny album „Two Of Us”), Sanah, Agą Zayran.