Up To Date Festival na antenie Czwórki. Już w sobotę Beluga Stone

Podczas 11. odsłony festiwalu Up To Date w Białymstoku, dziesięciu spośród wszystkich, blisko 60 artystów sceny elektronicznej i hip-hopowej, zagrało na Czwartej Scenie Czwórki. W najbliższą sobotę, a także w każdy weekend października i listopada, stacja zaprasza na retransmisje koncertów reprezentantów najciekawszych trendów polskiej muzyki. 26 września o godz. 18.00 Czwórka przypomni występ duetu Beluga Stone.

Tegoroczna odsłona Up To Date Festival miała formułę hybrydową, co oznacza, że odbyła się zarówno on-line, jak i w kilku lokalizacjach Białegostoku. Tam też – po raz kolejny – na Stadionie Miejskim stanęła Czwarta Scena Czwórki. Przez trzy dni, od 3 do 5 września br., wystąpiło na niej dziesięciu artystów, w tym m.in. znani z anteny Czwórki: DJ Bert i DJ Harper oraz Bennelux, Święty Bass, Rasmentalism, Beluga Stone, Dalekie, Tropical Soldiers in Paradise, Tonfa i Prykson Fisk. W każdą sobotę niemal do końca listopada Czwórka zaprasza na retransmisje wszystkich tych koncertów. – Wracamy na jedenastą edycję Up To Date Festival i przypominamy, co działo się muzycznie na Czwartej Scenie Czwórki. Najlepsze rymy, taneczne rytmy, rockowa psychodelia i nieskrępowana jazzowa wolność. Poczujmy znowu klimat, jaki zapanował przez trzy dni na Stadionie Miejskim w Białymstoku – zaprasza prowadzący audycję Piotr Truszkowski.


Już w najbliższą sobotę o godzinie 18.00 na antenie Czwórki zabrzmi Beluga Stone – projekt Macieja Sondija i Jędrzeja Dudka – współtwórców i założycieli zespołu P.Unity. Debiutancki album „beluga trigga and master stone’s spiritual surfing” ukazał się w 2019 r. Ich utwory charakteryzuje wielowarstwowość, skłonność do transowej powtarzalności i płynne przeplatanie formy beat-tape’u z myśleniem stricte piosenkowym. Jak sami mówią, stylistycznie ich materiał plasuje się gdzieś pomiędzy gitarową muzyką psychodeliczną a abstrakcyjnym hip hopem i soulem.
Wszystkie sety i koncerty można nadal obejrzeć na kanale Czwórki na YouTube oraz na czwórkowym Facebooku.


➔ Transmisje koncertów w każdą sobotę o godzinie 18.00 aż do 21 listopada. W przyszłym tygodniu, tj. 3 października, usłyszymy kolektyw DJ-ski Święty Bass.