„DOMÓWKA Z DWÓJKĄ” Z WIEDNIA: SZYMON KOMASA I MARCIN KOZIEŁ W LIRYCZNYCH ARIACH

„Domówka” na dobre zadomowiła się na antenie Dwójki i w domach słuchaczy oraz internautów. Jej kameralność i różnorodność przyciąga melomanów z pozornie odległych zakątków muzycznego świata. Bohaterami najbliższego odcinka cyklu będą: śpiewak operowy Szymon Komasa oraz akompaniujący mu na fortepianie Marcin Kozieł. Emisja recitalu zrealizowanego w ciepły, późnoletni wieczór w sercu Wiednia już w najbliższą sobotę 12 września o godz. 19.00 – na antenie radiowej Dwójki, stronie internetowej i Facebooku stacji oraz na kanale YouTube Polskiego Radia. – Będzie melancholijnie i bardzo romantycznie – zapewnia Szymon Komasa.

– Recital nagraliśmy w centrum Wiednia i skoncentrowaliśmy się na romantyczno-lirycznych pieśniach oraz na hitowych ariach. Oczywiście będą też austriaccy kompozytorzy – opowiadał w audycji „Wybieram Dwójkę” Szymon Komasa – znakomity śpiewak operowy i współgospodarz najbliższego odcinka „Domówki z Dwójką”. W trakcie recitalu Szymonowi Komasie będzie akompaniował znakomity pianista Marcin Kozieł.

W programie koncertu znalazły się również pieśni i piosenki, szczególne te przed- i powojenne. – Jest to spontanicznie stworzony repertuar, ale też bardzo pasujący do obecnych czasów, które są niepewne i dość chaotyczne – tłumaczy artysta.


Obecnie Szymon Komasa, w związku z odwołaniem większości wydarzeń artystycznych, zajmuje się nagraniami. – To jest o tyle trudne, musiałem zredukować swoje plany. Z drugiej jednak strony mam możliwość współpracy z lepszymi orkiestrami, które obecnie nie podróżują, a chcą grać i pracować – przyznaje śpiewak. Jego zdaniem „zamrożone” na wiele miesięcy życie artystyczne powoli wraca dziś do normalności. – Czekam z niecierpliwością na powrót do opery, na jej deski, jako śpiewak w jednej z ról. Na razie mam plany na styczeń – zaznacza artysta. I dodaje, że ta przerwa osobiście sporo mu dała. – Wiele rzeczy ograniczyłem, z innych zrezygnowałem. Dziś mam poczucie, że zacząłem doceniać to, co mam. Na samym początku epidemii, jeszcze w marcu, moja profesorka od śpiewu zmarła na koronawirusa. To był mocny punkt zwrotny w moim życiu – dodaje artysta.


Transmisja koncertu w sobotę 12 września o godz. 19.00 – na antenie, stronie internetowej i Facebooku Dwójki oraz kanale YouTube Polskiego Radia.