Anna Guzik – “Nocą wszystko gra”

„Dawno, dawno temu, za górami, za lasami… W pięknym zamku żyła sobie księżniczka, która bardzo chciała być kochana. Pewnego dnia poznała przystojnego księcia i jej wielkie marzenie się spełniło. Odnalazła miłość 😉 Oboje z księciem byli bardzo szczęśliwi, ale… Przez jakiś czas czegoś im brakowało. Aż pewnego wiosennego dnia księżniczka została mamą!

Wtedy okazało się, że bycie mamą to największa i najwspanialsza przygoda, ale także najważniejsze oraz naprawdę niełatwe zadanie. Każdego wieczora, (no, prawie każdego, bo czasem bywała w podróży), księżniczka kładła swoje córeczki spać. Dziewczynki lubiły, kiedy mama śpiewała im na dobranoc, ale ona znała tylko… Dwie kołysanki. Aż pewnego dnia poznała trzecią…”

Ta bajka jest dużym skrótem pewnej historii, ale jest prawdziwa. – wyjaśnia Anna Guzik. – Trzecia kołysanka, którą poznałam i śpiewałam potem moim dziewczynkom, pochodzi ze spektaklu „Singielka 2, czyli Matka Polka”, którego autorem i reżyserem jest Jacek Bończyk, zaś Krzysztof Maciejowski – kompozytorem i aranżerem. To właśnie stamtąd pochodzi „Kołysanka”, która zainspirowała nas do nagrania tej płyty. Materiał powstawał bez pośpiechu – Jacek pisał teksty, Krzysztof komponował i przygotowywał muzyczną przestrzeń, a ja chodziłam z tymi utworami, ubierając je powoli w moje własne emocje i interpretacje. Chcieliśmy, aby powstało coś wyjątkowego. Dla dzieci i rodziców. Mamy nadzieję, że to się udało i, że dacie się zaczarować płycie „Nocą wszystko gra”, w którą włożyliśmy mnóstwo serca i marzeń.

Dedykuję ją moim córeczkom – Basi, Ninie i Boni, dzięki którym wciąż się uczę jak być lepszym człowiekiem. – Anna Guzik

Singlem promującym album jest tytułowy utwór “Nocą wszystko gra”, do którego powstał baśniowy teledysk:

Lista utworów:

1. Sen na jednej nucie

2. Śnieżka

3. Nocą wszystko gra

4. Kopciuszek

5. Lecą sny

6. Czas na sen

7. Kołysanka

8. Usypianka

9. Świerszcz

10. Dobranoc

11. Piękny jest świat

Album “Nocą wszystko gra” ma swoją premierę dzisiaj – 28 sierpnia. 

Płytę można zamówić w atrakcyjnej cenie na: https://kulturalnysklep.pl/muzyka/noca-wszystko-gra-noca