Soundmaster – nauka produkcji muzycznej z Marcinem Borsem

Już tylko parę dni dzieli nas od pierwszych warsztatów produkcji muzycznej SOUNDMASTER, które poprowadzi Marcin Bors. Odbędą się w MAQ Records (Wojkowice k. Katowic) w dniach 3-6 września

Sylwetki Borsa nie trzeba przedstawiać – multiinstrumentalista, producent muzyczny, kompozytor, aranżer, właściciel studia Fonoplastykon oraz oficyny Saints Of Suburbia. Posiada on na swoim koncie kilkanaście multi platynowych, platynowych i złotych płyt. Znany jest ze współpracy nie tylko z czołówka polskiej sceny muzycznej (m. in. Maryla Rodowicz, Katarzyna Nosowska, HEY, T.Love, Myslovitz, ) ale również młodszym pokoleniem sceny alternatywnej (m. in. Gaba Kulka, Pogodno, Muchy, Krzysztof Zalewski) oraz ogromna rzesza wyjątkowych debiutantów (m. in. Kasia Lins, Karolina Artymowicz, Piotr Ziola, Terrific Sunday). Kilkukrotny zdobywca nagrody Fryderyk, dwukrotny laureat nagrody na festiwalu Dwa Teatry. Podczas czterech dni intensywnej pracy w studio, uczestnicy warsztatów będą mieli okazję nie tylko poznać kulisy pracy nad produkcja muzyczna utworu muzycznego na wszelkich etapach (począwszy od zagadnień stricte technicznych – rejestracja, edycja, miks ścieżek, poprzez aranżacyjne i estetyczne, aż do tych, związanych z organizacja i prowadzeniem sesji) ale również czynnie uczestniczyć w każdym z nich.

Wszystko odbędzie się w jednym z najlepszych studiów muzycznych w kraju, czyli Maq Records w Wojkowicach, gdzie nagrywali m.in. SBB, Piersi, Feel, Big Cyc, Cree (https://www.maqrecords.pl/)
Miejsce należy rezerwować pisząc wiadomość na adres soundmaster.warsztaty@gmail.com. Liczyć się będzie kolejność zgłoszeń.

Program warsztatów:
Podczas czterech dni intensywnej pracy uczestnicy warsztatów wezmą udział a tym samym nauczą się poszczególnych etapów realizacji i produkcji, czyli:

  • praca nad aranżacją utworu
  • prawidłowe nagłośnienie (mikrofonowanie) instrumentów perkusyjnych
  • prawidłowe nagłośnienie (mikrofonowanie) pozostałych instrumentów oraz wokali
  • zarejestrowanie instrumentalnej wersji utworu
  • rejestracja wokali
  • wspólna edycja nagranych śladów
  • przygotowanie utworu do mixu
  • mix piosenki

Więcej informacji znajdziecie w wydarzeniu (http://tiny.cc/tgcuqz) oraz na fanpage’u (http://tiny.cc/xhcuqz).


Zostały już ostatnie miejsca, dlatego zainteresowanym radzimy się pospieszyć. Z uwagi na współpracę z Akademią Menedżerów Muzycznych, uczestnicy otrzymają specjalną zniżkę.