RADIOWY DEBIUT GABRIELI MOŚCICKIEJ I SYRENKI 
W „DOMÓWCE Z DWÓJKĄ”

„Bal na Gnojnej”, „Laura i Filon”, „Serce w plecaku” – to tylko niektóre z piosenek, które zabrzmią w najbliższej „Domówce z Dwójką”. W sobotę 1 sierpnia Program 2 Polskiego Radia zaprasza na koncert Gabrieli Mościckiej, która swoim śpiewem i grą na akordeonie od lat zachwyca miłośników dawnych melodii. Artystka wystąpi ze swoją nową grupą Syrenka – będzie to antenowy debiut formacji. Transmisja wydarzenia w Programie 2 Polskiego Radia, na stronie internetowej oraz Facebooku stacji od godz. 19.00.

Gabriela Mościcka znana jest z koncertów Warszawskiej Orkiestry Sentymentalnej. Tym razem zaprezentuje jednak swój nowy zespół. – Z wielką przyjemnością przedstawiam grupę, której początek dał Warszawski Duet Sentymentalny. Wraz z Syrenką skoczyłam w muzyczne odmęty tego, co już doskonale Państwo znają z naszych wykonań, ale również zamierzam wypłynąć na nieodkryte wody brzmień retro – mówi artystka, która wyjaśnia, że Syrence bliski jest głównie miejski folklor Warszawy, Lwowa i innych ośrodków miejskich międzywojnia. Jednak w swojej „Domówce” Gabriela zaprezentuje również utwory z czasów późniejszych i zupełnie współczesnych. Sobotni występ dla słuchaczy Dwójki i internautów będzie antenowym debiutem Syrenki.


Transmisja koncertu – nawiązującego repertuarem również do 76. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego – na antenie, stronie internetowej oraz Facebooku Dwójki w sobotę 1 sierpnia o godz. 19.00.