KAZIK, TARASEWICZ, BIEŃCZYK I INNI, CZYLI „MAZUREK SŁUCHA” W RADIOWEJ DWÓJCE ZNAKOMITYCH GOŚCI I ICH MUZYKI

On, gospodarz, zaprasza swoich znakomitych, nie zawsze związanych ze światem muzyki gości, a oni opowiadają o artystach i utworach, które są dla nich ważne. On to popularny dziennikarz Robert Mazurek, a zaproszenie do jego autorskiego cyklu „Mazurek słucha” w radiowej Dwójce przyjęli m.in. Joanna Wnuk-Nazarowa, Leszek Długosz, Kazik, Marek Bieńczyk i Piotr Metz. Emisja w każdą sobotę wakacji od godz. 12.00.

– Założenie mojego autorskiego cyklu jest takie: będzie inteligentny, ciekawy, błyskotliwy gość, czyli ktoś zupełnie inny, niż ja. A w dodatku przyniesie swoją muzykę. Swoją, to znaczy taką, która go – tu padnie mądre słowo: ukształtowała – mówi Robert Mazurek. – Moich gości będę pytał o życie. Niczym towarzysz Stalin, kiedy chcąc spotkać się z Michaiłem Bułhakowem, na pytanie pisarza, o czym będą rozmawiać, odpowiedział: „O życiu”. Ale mówiąc bardziej serio: ze strony moich gości liczę na spore niespodzianki, nieoczywistości i zaskoczenia muzyczne – dodaje Mazurek.
Znawca literatury, muzyki, zapalony podróżnik, kibic futbolu i miłośnik dobrego wina. Ale przede wszystkim bardzo dociekliwy dziennikarz, którego pytań obawiają się przedstawiciele zarówno z prawej, jak i lewej strony polskiej sceny politycznej. W czerwcu Robert Mazurek przyjął zaproszenie Programu 2 Polskiego Radia, z którym zaprzyjaźniony jest od wielu lat, by stworzyć cykl spotkań z ludźmi kultury.


Po emocjonujących rozmowach z: wieloletnią Dyrektor NOSPR Joanną Wnuk-Nazarową, krakowskim bardem i poetą Leszkiem Długoszem oraz pierwszej odsłonie rozmowy z Piotrem Metzem, Robert Mazurek zaprasza słuchaczy Dwójki na kolejne południa w towarzystwie nietuzinkowych gości. Swój udział w audycji potwierdzili już m.in. Wojciech Tomczyk, Kazik, Leon Tarasewicz i Andrzej Mietkowski.


W najbliższą sobotę 25 lipca bohaterem audycji „Mazurek słucha” będzie pisarz, eseista i wybitny znawca wina Marek Bieńczyk. Początek audycji o godz. 12.00.

Dotychczas wyemitowane rozmowy: dwojka.polskieradio.pl