BRACIA KAROL I MISCHA KOZŁOWSCY W „DOMÓWCE Z DWÓJKĄ”

Znani są doskonale słuchaczom Programu 2 Polskiego Radia – występowali podczas koncertów urodzinowych Dwójki, byli gośćmi w audycji „Five o’clock”. Teraz dwaj bracia – tenor Karol Kozłowski i pianista Mischa Kozłowski – zagrają koncert online w cyklu „Domówka z Dwójką”. Większość utworów wykonają wspólnie po raz pierwszy. Transmisja wydarzenia na antenie Dwójki, stronie internetowej oraz Facebooku stacji w sobotę 11 lipca od godz. 19.00.

Za nami już kilkanaście koncertów, na które do swoich domów zapraszają wybitni artyści. Soliści, przyjaciele, małżeńskie duety, rodziny, także z dziećmi, wreszcie bracia – wszystkich gospodarzy „Domówek z Dwójką” łączy muzyka i kameralne miejsca, w których czekają w soboty na licznych i wiernych słuchaczy. Dzięki talentowi i gościnności artystów-przyjaciół Programu 2 Polskiego Radia każdy weekend to prawdziwe święto. Tak będzie również 11 lipca o godz. 19.00, kiedy dla słuchaczy Dwójki i internautów wystąpią bracia Kozłowscy.


Karol miał zostać rzeźbiarzem, ale wybrał śpiew. Mischa – zgodnie z marzeniami – został pianistą. Choć są braćmi, to nie koncertują razem zbyt często. Dla Dwójki zrobią wyjątek. A słuchacze będą mogli przekonać się, jak bracia Kozłowscy muzykują w domu. – Ułożyliśmy półgodzinny program domowego koncertu z utworów raczej pogodnych, melancholijnych, oscylujących wokół tematyki miłosnej – zapowiadają gospodarze wieczoru. – Naszą intencją było raczej koić, niż do głębi poruszać. Większość utworów nie była przez nas wcześniej wykonywana, więc jesteśmy podekscytowani przed tym występem. Zapraszamy do wysłuchania i oglądania naszej „Domówki”, która – bardziej może niż koncertem – będzie spontanicznym spotkaniem dwóch lubiących ze sobą muzykować braci – dodają Karol i Mischa.


W repertuarze ich rodzinnego występu możemy spodziewać się pieśni, arii i miniatur autorstwa m.in. Johannesa Brahmsa, Clary i Roberta Schumannów, Hectora Berlioza, Henry’ego Purcella, Gabriela Fauré czy Francisa Poulenca.


– „Domówka” to jedno z naszych pierwszych spotkań muzycznych po okresie przerwy. I to w dodatku z inicjatywy Dwójki. To bardzo miłe – zaznacza Karol Kozłowski, który dodaje, że koncert odbędzie się w mieszkaniu jego brata Mischy.


– Z powodu pandemii nie mieliśmy okazji widzieć się z Karolem przez dłuższy czas. Dlatego bardzo ucieszyliśmy się z propozycji Programu 2 Polskiego Radia i zaproszenia do wykonania mini-koncertu. Będziemy mogli dzięki temu nie tylko wspólnie pomuzykować, ale też nadrobić braterskie zaległości – podkreśla pianista Mischa Kozłowski.


Transmisja ich rodzinnego koncertu w sobotę 11 lipca o godz. 19.00 – na antenie, stronie internetowej oraz Facebooku Dwójki.