„UPIÓR W ETERZE”, CZYLI WALDEMAR MALICKI SHOW 
W RADIOWEJ DWÓJCE

– Całą istniejącą muzykę da się podzielić na najróżniejsze sposoby: instrumentalna/wokalna, poważna/rozrywkowa, dobra/zła. Ale może najistotniejszym podziałem jest ten na muzykę obecną, komponowaną  dla nas przez współczesnych nam twórców oraz na muzykę dawniejszą, pisaną dla ludzi, których już nie ma – mówi Waldemar Malicki, który zaprasza słuchaczy na pierwszy odcinek swojego nowego, autorskiego cyklu w radiowej Dwójce. Emisja „Upiora w eterze” w sobotę 4 lipca od godz. 10.00.

– Pianista polski, żyjący. Wszechstronność talentu pozwala mu na niespotykane w świecie zabiegi klawiaturowe. Znany z niezwykle bliskiego kontaktu z publicznością, w zadziwiający sposób łączy wirtuozerię muzyczną i słowną. Humor, zaskoczenie, brak granic wyobraźni i delikatna pikanteria zmieszana ze swoistą elegancją. Nie traci klasy, nie wprowadza polityki, codziennie ćwiczy palce i fanatycznie bawi publiczność w kraju i za granicą – mówi sam o sobie ten niezwykle popularny i elokwentny muzyk i satyryk. W sobotę 4 lipca w radiowej Dwójce zadebiutuje jego nowy, autorski cykl „Upiór w eterze – Waldemar Malicki Show”.


Autor obiecuje, że słuchacze mogą spodziewać się po tej muzycznej audycji nie tylko sporej dawki humoru, ale przede wszystkim będzie ona miała charakter poradnikowy i edukacyjny. – O ile bowiem kontekst muzyki współczesnej jest nam z natury rzeczy bardziej lub mniej znany, zupełnie inaczej ma się sprawa z muzyką dawniejszą. Mamy prawo jej nie rozumieć. Kiedy ją tworzono, wszystko było inne. Sale były inne, instrumenty były inne, nawet powozy nie miały jeszcze klimatyzacji. Jeżeli spróbujemy ją odczuć, ufając wyłącznie naszej wrażliwości, wiele istotnych szczegółów może nam umknąć. A szkoda, bo mogliśmy już ponieść pewne koszty: bilet, fryzjer, abonament na telewizję Mezzo – wyjaśnia Waldemar Malicki, który zaprasza na pierwszy odcinek swojej audycji, w której – jak zapewnia – postara się wspólnie, wraz ze słuchaczami, te szczegóły zauważyć. By potem móc z satysfakcją stwierdzić: „Wiem, więc słyszę”.


„Upiór w eterze – Waldemar Malicki Show” w Programie 2 Polskiego Radia w każdą sobotę w godz. 10.00-12.00.