„Polityka i moralność” – czy moralność wciąż przegrywa z polityką?

Utwór Jerzego Wasowskiego do słów Ryszarda Marka Grońskiego i Antoniego Marianowicza w aranżacji Tomasza Lewandowskiego i wykonaniu Piotra Roguckiego i Poznańskiego Chóru Chłopięcego opowiada o narzędziach walki politycznej, o której Machiavelli pisał już 500 lat temu.

Klip do utworu można zobaczyć pod tym linkiem:

„Kłamstwo, manipulacja, niszczenie rywali, zdrada czy wzbudzanie lęku – to znane od wieków narzędzia politycznej walki. O tym, że „o wiele bezpieczniej budzić strach niż miłość” Niccolò Machiavelli pisał już 500 lat temu. Polityka to gra, której zasady są niezmienne od setek lat. Liczy się skuteczność za wszelką cenę, a cel uświęca środki. Pamiętajmy o tym. „Powszechna to wada ludzi nie pamiętać o burzy, gdy morze spokojne”… Tomasz Lewandowski

Piosenka „Polityka i moralność” to kolejna odsłona projektu „Machiavelli”, za którym stoi Tomasz Lewandowski, znany z zespołu ØRGANEK. Zaprosił do współpracy plejadę wybitnych artystów, m.in. Barbarę Krafftównę, Artura Andrusa, Natalię Grosiak, Michała Kowalonka oraz Piotra Roguckiego i Poznański Chór Chłopięcy, którzy w brawurowy sposób wykonali utwór napisany do słów Antoniego Marianowicza/Ryszarda Marka Grońskiego i z muzyką Jerzego Wasowskiego. „Polityka i moralność”, choć napisana lata temu, nic nie traci ze swojej aktualności. Wciąż moralność przegrywa z polityką.

„Polityka i moralność”

Piosenka z albumu „Machiavelli”

Śpiew: Piotr Rogucki i Poznański Chór Chłopięcy

Słowa: Ryszard Marek Groński, Antoni Marianowicz

Muzyka: Jerzy Wasowski

Aranżacja i produkcja muzyczna: Tomasz Lewandowski

Kod ISRC utworu: PLB821900036

Fanpage albumu „Machiavelli” na FB: https://www.facebook.com/machiavellialbum/

Album w wersji digital: https://ffm.to/machiavelli

Płytę można kupić tutaj: https://bit.ly/MachiavCD