ANNA I KRZYSZTOF FIRLUSOWIE: RODZINNY DUET 
W „DOMÓWCE Z DWÓJKĄ”

Prywatnie małżeństwo, na estradzie basista klasyczny i klawesynistka – gośćmi kolejnej „Domówki z Dwójką” będą Anna i Krzysztof Firlusowie. Początek koncertu tego duetu w sobotę 27 czerwca o godz. 19.00. Transmisja na antenie Programu 2 Polskiego Radia, stronie internetowej oraz Facebooku stacji.

Krzysztof to kontrabasista i gambista, założyciel Ensemble Chimérique oraz pedagog. Anna jest klawesynistką związaną z {oh!} Orkiestrą Historyczną i współzałożycielką zespołu Extempore. Oboje są absolwentami katowickiej Akademii Muzycznej, koncertują zarówno jako soliści, kameraliści, jak i muzycy orkiestrowi, a w 2018 roku wspólnie nagrali płytę „Gamba Sonatas” zawierającą sonaty Jana Sebastiana Bacha i Christiana Podbielskiego na violę di gambę, klawesyn i głos. W najbliższą sobotę 27 czerwca, podczas „Domówki z Dwójką”, Anna i Krzysztof Firlusowie wspólnie zabiorą widzów i słuchaczy w muzyczną podróż po Europie. Z wykorzystaniem czterech instrumentów artyści przeniosą melomanów do różnych krajów, stylów i epok.


– „Domówka z Dwójką” to znakomita, a jednocześnie bardzo potrzebna inicjatywa, wypełniająca bolesną lukę w tymczasowo zamrożonym życiu koncertowym – mówią muzycy. – Ten niezwykle potrzebny cykl przynosi ulgę nie tylko stęsknionym melomanom, ale w równym stopniu artystom, przyzwyczajonym do regularnego wyrażania siebie, swoich emocji, poprzez sztukę. Zaproszenie publiczności do „swojej codzienności” to z jednej strony akt odwagi, dyskretne przesunięcie granicy intymności; z drugiej zaś – swoisty powrót do pięknej tradycji domowego koncertowania, wplatania sztuki w rozmowę i w „zwyczajne” bycie z drugim człowiekiem – dodają Anna i Krzysztof Firlusowie.


Transmisja ich koncertu w sobotę 27 czerwca o godz. 19.00 – na antenie, stronie internetowej oraz Facebooku stacji.