ORKIESTRA POLSKIEGO RADIA W WARSZAWIE W NAGRANIU 
TE DEUM CHARPENTIERA: 25 ORKIESTR, 188 WYKONAWCÓW

TE DEUM CHARPENTIERA: 25 ORKIESTR, 188 WYKONAWCÓW
Orkiestra Polskiego Radia w Warszawie, razem z innymi 24 orkiestrami z całej Europy, zrzeszonymi w Europejskiej Unii Nadawców (EBU), wzięła udział w nagraniu Te Deum Marca-Antoine’a Charpentiera. Klip wideo, podkreślający współpracę orkiestr mediów publicznych z całej Europy, miał premierę 21 czerwca, czyli w Dniu Muzyki (World Music Day). Półtoraminutowe dzieło oglądać można w internecie.

Muzycy wszystkich europejskich orkiestr zaproszonych do udziału w projekcie nagrali słynne dzieło Marca-Antoine’a Charpentiera w formie wideo i wysłali swoje filmy do siedziby Europejskiej Unii Nadawców (EBU), gdzie zmontowany został klip, mający na celu promocję zespołów artystycznych skupionych wokół mediów publicznych oraz wspierający ich aktywność w trakcie pandemii koronawirusa. W trakcie 90-sekundowego filmu możemy więc posłuchać Te Deum w wykonaniu 188 muzyków z 25 orkiestr. Jedną z nich jest Orkiestra Polskiego Radia w Warszawie.
– To wyjątkowe przedsięwzięcie ma na celu pokazać siłę muzyki, która potrafi jednoczyć ludzi i daje nadzieję na lepsze czasy – mówi Joseph Hoban, szef Wydziału Komunikacji Europejskiej Unii Nadawców. Nagranie można oglądać na stronie internetowej, kanale YouTube oraz w mediach społecznościowych EBU i orkiestr, które wzięły udział w akcji. Promowana jest ona hasztagami #KeepMediaGood oraz #PublicServiceMedia.


Film do obejrzenia tu.