„Wydaj płytę z Będzie Głośno” – czas start! Ruszył muzyczny konkurs radiowej Czwórki

Od 5 czerwca rusza konkurs radiowej Czwórki, skierowany do utalentowanych, a wciąż nieodkrytych muzyków. Nagrodą jest wydanie debiutanckiego krążka w ramach audycji „Będzie Głośno!”, promującej debiutantów. Dla gotowych na muzyczną karierę warunki są tylko dwa: nagrany materiał na płytę oraz brak podpisanego kontraktu z jakąkolwiek wytwórnią muzyczną.

Już po raz czwarty Czwórka poszukuje utalentowanych, a wciąż nieodkrytych muzyków, którym wyda debiutancki album w ramach audycji Damiana Sikorskiego „Będzie Głośno!”.

Do tej pory płyty w konkursie opublikowały: Ms. Obsession, Marta Zalewska oraz Sara Kordowska, wokalistki zdobywające coraz większą popularność. Czyja kariera tym razem nabierze rozpędu dzięki radiowej Czwórce? Przekonamy się jeszcze tego lata.

Nagrodą jest wydanie płyty z radiową Czwórką nakładem Agencji Muzycznej Polskiego Radia, teledysk do singla z debiutanckiego albumu, sesja zdjęciowa oraz koncert promujący płytę na antenie Czwórki w ramach audycji „Będzie Głośno!” oraz w mediach społecznościowych. Partnerami konkursu są Związek Artystów Wykonawców STOART i Stowarzyszenie Autorów ZAiKS, które ufunduje dodatkowe nagrody finansowe dla najlepszego autora muzyki oraz tekściarza.

Zgłoszenia można wysyłać od 5 czerwca od godziny 12.00 aż do 17 lipca za pośrednictwem specjalnego formularza na stronie Czwórki. Zwycięzca zostanie ogłoszony pod koniec sierpnia. Premiera albumu oraz promujący go koncert planowane są w październiku br. w studiu radiowej Czwórki, w ramach audycji Damiana SikorskiegoBędzie Głośno!”.

Konkurs jest rozwinięciem audycji „Będzie głośno!”. Program Damiana Sikorskiego umożliwia nieznanym muzykom dotarcie ze swoimi kompozycjami do szerokiej publiczności. Co piątek artyści zgłaszający się za pośrednictwem strony radiowej Czwórki zapraszani są do audycji na żywo, aby zaprezentować swoją twórczość zarówno w rozmowie, jak i w minikoncercie akustycznym. Ponadto utwory tych wykonawców trafiają na listę przebojów „Będzie Głośno!”, a słuchacze każdego dnia mogą oddawać głosy na piosenki, które najbardziej przypadły im do gustu.

W najnowszym wydaniu audycji, 5 czerwca o godzinie 18.00, Damian Sikorski zaprezentuje ostatnie w tym sezonie zestawienie listy przebojów „Będzie Głośno!”. Dowiemy się, na kogo najwięcej głosów oddali słuchacze w maju. A o godzinie 19.00 usłyszymy retransmisję koncertu Wasabi – piątki artystów z Tarnowa, zafascynowanych muzyką z pogranicza alternatywy, funky i rock.

          „Będzie Głośno!” w każdy piątek od godz. 18.00 do 20.00.

Czwórki można słuchać w Internecie na czworka.online, w systemie DAB+ i w urządzeniach mobilnych z systemem iOS oraz Android przez nową aplikację Polskie Radio.