AGNIESZKA BUDZIŃSKA-BENNETT w „DOMÓWCE Z DWÓJKĄ” 
– TRANSMISJA KONCERTU ZE SZWAJCARII

Założycielka i kierowniczka rezydującego w Bazylei Ensemble Peregrina, która za swoją działalność była dwukrotnie nominowana do Paszportów „Polityki”. Wokalistka, harfistka i muzykolog. Bohaterką kolejnej, ósmej już audycji z cyklu „Domówka z Dwójką” będzie Agnieszka Budzińska-Bennett, przed którą muzyka dawna nie ma żadnych tajemnic. Początek koncertu z jej domu w Szwajcarii w sobotę 6 czerwca o godz. 19.00. Transmisja na antenie radiowej Dwójki, stronie internetowej oraz Facebooku stacji.

Co weekend o tej samej porze Program 2 Polskiego Radia zaprasza na koncerty odbywające się w domach zaprzyjaźnionych z Dwójką artystów, którzy w trudnych czasach izolacji chcą dzielić się ze słuchaczami i internautami swoją muzyką. W najbliższą sobotę o godzinie 19.00 Agnieszka Budzińska-Bennett zaprosi słuchaczy Programu 2 Polskiego Radia i internautów do swojego domu w Szwajcarii, gdzie wystąpi razem z Elizabeth Rumsey – instrumentalistką, która specjalizuje się w wykonawstwie muzyki XV i XVI wieku.


– Artystki wspólnie przygotowały dla Państwa niezwykle bogaty i różnorodny repertuar. W programie ich koncertu znajdą się między innymi średniowieczne i renesansowe motety, psalmy oraz pieśni, niektóre w wersjach instrumentalnych, ale i utwory kompozytorów przełomu XIX i XX wieku – Ignacego Jana Paderewskiego oraz Karola Szymanowskiego – opowiada Milena Gąsienica z radiowej Dwójki, która dodaje, że podczas koncertu będzie można usłyszeć kilka instrumentów historycznych, takich jak harfa gotycka, viola d’arco oraz lirone. – Dam Państwu szansę bardzo różnorodnego słuchania – śpiew, dawne instrumenty, instrument współczesny, utwory od XII do XX wieku. Zatem będzie to nie tylko półgodzinna podróż do Bazylei, ale również podróż przez wiele stuleci, stylów muzycznych i języków, w których śpiewam – dodaje Agnieszka Budzińska-Bennett.


Na słuchaczy czeka niespodzianka – Agnieszka Budzińska-Bennett z wykształcenia jest także pianistką i po raz pierwszy, od ukończenia studiów, publicznie zagra na fortepianie.
Warto przypomnieć, że wokalista wraz z Chórem Polskiego Radia i zaprzyjaźnionymi muzykami nagrywa dla radiowej Dwójki komplet psalmów Mikołaja Gomółki. Do tej pory ukazały się dwie podwójne płyty, które otrzymały nominacje do „Fryderyków”.


Transmisja koncertu w „Domówce z Dwójką” w sobotę 6 czerwca o godz. 19.00 – na antenie, stronie internetowej oraz Facebooku stacji.