Taniec ma znaczenie: MIN t z nowym singlem i teledyskiem Start Dancing

FOTO: Andreas Labes

Premierowy utwór mieści w sobie wyjątkową energię Berlina – miasta, które wrocławska artystka wybrała jako swój nowy dom. Singiel pt. „Start Dancing” to taneczne i miejscami mroczne R&B,  które zaskakuje kompozytorską dojrzałością i popowym potencjałem, łącząc odległe światy stylistyczne w perfekcyjną całość. MIN t nie boi się odważnych rozwiązań, udowadniając to wybuchową mieszanką electro, neo-soulu i popu. Za końcowy szlif produkcji odpowiada znakomity producent Leo Abrahams, blisko współpracujący z takimi gwiazdami muzyki jak Wild Beasts, Goldfrapp, Jon Hopkins czy Brian Eno.

Oparte na głębokiej linii basu „Start Dancing” jest jednocześnie wystawne i minimalistyczne. Energia napędzana syntetycznymi strunami, których dźwięk nieustannie zmienia swoje natężenie – pozostaje niespokojna, nie zwalnia. Utwór bezlitośnie zabiera naszą uwagę dzięki wielowarstwowym partiom wokalnym MIN t, będących spoiwem bardzo wyraźnej brzmieniowo kompozycji. W utworze nic nie zostało pozostawione przypadkowi. Ekspresyjny tekst piosenki napisała siostra artystki – Patrycja Kubicz. Jak podkreśla Martyna, już od dzieciństwa łączy je głębokie zrozumienie w sposobie wyrażania siebie i poczucie rozumienia się… bez słów. 

W teledysku do „Start Dancing” MIN t porusza się po surrealistycznych światach pozornie inspirowanych twórczością Davida Lyncha. Czasami spotyka nieznajomych, innym razem samą siebie. Sekwencja odurzających obrazów, które we śnie mają absolutny sens, ale po przebudzeniu rozpadają się na pamięciowe fragmenty – to dzieło, które stworzyła reżyserka  Sara Bustamante-Drozdek, a za zdjęcia odpowiada Adam Romanowski. „Start Dancing” to zapowiedź kolejnego, wielkiego etapu w karierze MIN t, a więc drugiego, solowego albumu. 

muzyka: Martyna Kubicz

tekst: Patrycja Kubicz

dystrybucja: The Orchard

Facebook: https://www.facebook.com/MINtMartynaKubicz 

Instagram: https://www.instagram.com/min_t_mk/