Taki Prosty singiel zespołu Sami

Na YouTube trafił właśnie pierwszy w historii tego serwisu klip fabularny do piosenki pop-rockowej w pełni dostępny dla osób głuchych i niedosłyszących. Towarzyszy on singlowi pt. „Taki prosty”. To nowość reprezentacji grupy Sami, a zarazem debiut jednego z jej wokalistów, Kajetana Balcera

Świętują w tym roku swoje 20-lecie. Z tej okazji mieli zapraszać na koncerty z wyjątkowymi gośćmi w wyjątkowych miejscach. Na drodze stanął im jednak gość wyjątkowo niechciany – koronawirus. I choć pokrzyżował plany koncertowe, z tymi wydawniczymi nie udało mu się wygrać. W jubileuszowym roku swojej działalności Sami prezentują nowy singiel. To utwór ze specjalną dedykacją. Towarzyszący mu klip w sposób symboliczny nawiązuje do początków formacji. Sprawdźcie… Sami!

– To utwór o tym, co dobre i co piękne, a co dziś niemodne i przereklamowane. I choć nie było to zamierzone, koresponduje z tym, co aktualnie dzieje się w Polsce i na świecie – mówią muzycy zespołu. – Mamy nadzieję, że ta nowość skłoni Was do refleksji i zapewni wiele muzycznych uniesień w tym trudnym dla nas wszystkich czasie – dodają.

Autorami tekstu i muzyki tej klimatycznej ballady są: Michał Laksa (szef zespołu Sami, grający w nim, a także w grupach: KAT & Roman Kostrzewski i 032, na gitarze basowej) oraz Bartosz Bialik (frontman folk-rockowej formacji 032). Nie pojawia się w niej główny wokalista Samych, Tomek Pluta. – Tomek niezmiennie pozostaje frontmanem naszego zespołu. Ustąpił mi w tym singlu miejsca okazjonalnie – uspokaja fanów grupy Kajetan Balcer.

Klip do „Takiego prostego” to pierwszy, jeśli chodzi o balladę pop-rockową, fabularny obraz na YouTube’ie w pełni dostosowany do odbioru przez osoby niesłyszące i niedosłyszące. Przekładem z języka polskiego na polski język migowy zajęła się Joanna Huczyńska. Za realizację wideo odpowiada Radosław Bereś. Tytułową rolę w klipie odegrał Tomasz Kapica, pierwszy perkusista Samych. Jak można wywnioskować z końcowej dedykacji, to właśnie jemu poświęcony został ten singiel: „Mojemu przyjacielowi, Tomaszowi Kapicy – za trzy proste sny, dwie szczere łzy, za wyjście przez zamknięte drzwi – Michał Laksa”.

Źródło: inf. prasowa