Zbąszynek: Dni Zbąszynka 2020 i Dożynki Gminne – odwołane

Źródło: Zbąszynecki Ośrodek Kultury

Zbąszynecki Ośrodek Kultury w porozumieniu z Burmistrzem Zbąszynka podjął decyzję o odwołaniu zaplanowanych wydarzeń artystycznych, które miały się odbyć do końca września 2020 r. Odwołane zostają tegoroczne obchody Dni Zbąszynka i Dożynki Gminne. Drodzy Mieszkańcy! Jeżeli sytuacja ulegnie znacznej poprawie i będzie możliwe organizowanie wydarzeń kulturalnych, będziemy Was zapraszać na eventy o mniejszej skali, utrzymując dotychczasowy poziom.


Uzasadnienie:
Podczas podejmowania decyzji, w głównej mierze kierowaliśmy się coraz gorszą sytuacją finansową w naszym kraju. Nie wyobrażamy sobie organizacji kosztownych imprez, w czasie kiedy mieszkańcy, instytucje, usługodawcy i właściciele firm w naszej gminie, będą stawiać czoła wielu problemom, jakie przysparza nam epidemia SARS-CoV-2.

Nie da się ukryć, że obecna sytuacja wpływa także na funkcjonowanie naszego ośrodka kultury. Jednak nie poddajemy się i dostosowaliśmy nasze działania do nowej teraźniejszości. Szykujemy dla was propozycje, które nie tylko połączą nas wirtualnie. Kreujemy przestrzeń, tak by kultura była wszechobecna. Do usłyszenia po przerwie świątecznej! 
Trzymajcie się w zdrowiu! 

Malwina Kubicka
Dyrektor ZOK Zbąszynek

Źródło: Zbąszynecki Ośrodek Kultury