Zespół Jafia publikuje klip do utworu Your Happiness z najnowszej płyty KA RA VA NA

okladka Jafia-3

18 maja ukazała się płyta zespołu Jafia zatytułowana KA RA VA NA. Pierwszym singlem zapowiadającym wydawnictwo był utwór Mama. Dzisiaj w sieci pojawił się klip do Your Happiness – kolejnego utworu promującego album.  

 

Reggae out of soul – tak zespół określa swoja muzykę.

 

Liderem Jafii jest Dawid Portasz – niezwykły talent, przez wielu nazywany jednym z najlepszych polskich wokalistów obracających się w kręgu tzw. czarnej muzyki. Wśród gości na płycie znaleźli się m.in. Kayah, Wojciech Karolak oraz amerykański chórek wywodzący się z oryginalnego gospel.

Na album złożyły się piosenki będącą wypadkową reggae i czarnej muzyki zza Oceanu. Czuć w nich inspiracje soulem, funkiem, R&B, jazzem i gospel, czyli muzyką, która bardzo mocno wpłynęła na mistrzów reggae z Jamajki.  

 

Za produkcję albumu odpowiedzialny jest Marcin Pospieszalski, a mocną stroną wydawnictwa są bogate aranżacje i rozbudowane instrumentarium (smyczki, sekcja dęta, perkusjonalia, elektroniczne loopy). Realizatorem płyty jest Wojciech Przybylski (m.in. Voo Voo). Materiał nagrano w najlepszych polskich studiach, a dwie piosenki zmiksowano poza Polską: na Jamajce (studio Tuff Gong, należące kiedyś do Boba Marleya) i w Niemczech.

 

Jafia na Facebooku

Warner Music Poland na Facebooku