Będzie głośno! Koncert zespołu Tukej w radiowej Czwórce.

W piątek 13 marca tuż po godz. 18.00 w audycji Damiana Sikorskiego „Będzie głośno!” wystąpi zespół Tukej, którego piosenka „Twardy Reset” to singiel promujący składankę „Będzie głośno vol. 2”. Transmisja koncertu na antenie i w mediach społecznościowych Czwórki. Wejściówki do zdobycia w audycjach muzycznych.

Osiem osób, osiem charakterów i serce do muzyki – Tukej to innowacyjny projekt muzyczny, łączący m.in. funk, hip-hop, pop, rock i groove z dźwiękami instrumentów dętych. Zespół tworzą: Iwona Piękoś (wokal), Alicja Wylężek (wokal), Daniel Łukawski (puzon), Rudolf Waloszczyk (trąbka), Piotr Bodnar (saksofon), Aleksander Keller (kompozycja, gitara elektryczna), Jakub Niemiec (kompozycja, gitara basowa) i Mariusz Michalik (perkusja). – W takim składzie jeszcze nikt z nas nie grał: dwie piękne dziewczyny z doskonałymi głosami. Tukej, po angielsku „2K”, znaczy też „dwie kobiety”. Poza tym w zespole jest wykształcony puzonista, jazzowy saksofonista, jeszcze bardziej jazzowy trębacz, przystojny gitarzysta fusion, grzeczny chłopak z dobrego domu na basie i gangsterski perkusista o złotym sercu. Wydawałoby się, że takie towarzystwo to mieszanka wybuchowa, ale… wyszło nam coś ciekawego i całkiem nieźle się dogadaliśmy. Wszyscy jesteśmy Tukej, stąd taka nazwa – mówią żartobliwie muzycy.

Grupa została nominowana i nagrodzona w finale plebiscytu Dziennika Zachodniego jako osobowość i projekt muzyczny roku 2017. Muzycy są także laureatami Festiwalu Rock Arena i II Przeglądu Kapel Studenckich. Tukej podczas licznych koncertów występował na jednej scenie m.in. z Myslovitz, Miuoshem, Nosowską, Anią Dąbrowską, Mrozem, Sound&Grace, Tabu i zespołami: Strachy na Lachy, Piersi oraz Oberschlesien.

Składanka „Będzie Głośno Vol. 2” trafiła do sklepów 14 lutego. Płyta to wyselekcjonowany zbiór 15 piosenek artystów, którzy w 2019 roku weszli do finału trzeciej odsłony konkursu „Wydaj płytę z Będzie Głośno”. Krążek jest zapisem tego, co obecnie dzieje się wśród młodych, niezależnych artystów, działających poza głównym nurtem. To utwory wykonawców, którzy eksperymentują i nie idą na kompromisy. Partnerami płyty są: Stowarzyszenie Autorów ZAiKS i Związek Artystów Wykonawców STOART. Album ukazał się nakładem Agencji Muzycznej Polskiego Radia.

Audycja Damiana Sikorskiego „Będzie głośno!” to program radiowy, umożliwiający debiutującym muzykom dotarcie ze swoimi kompozycjami do szerokiej publiczności. Zespoły, które zgłaszają się za pośrednictwem strony czworka.online zapraszane są do audycji na żywo, aby zaprezentować się zarówno w rozmowie, jak i w minikoncercie akustycznym. Słuchacze Czwórki codziennie oddają głosy na wybranych artystów. Trzecią odsłonę „Wydaj płytę z Będzie Głośno” wygrała Sara Kordowska. W październiku ub.r. Czwórka wydała debiutancką płytę laureatki konkursu zatytułowaną „Wszystko i nic”.Teraz do sprzedaży trafi kolejna składanka „Będzie Głośno Vol. 2”, zawierająca 15 utworów artystów wybranych spośród ponad 2000 zgłoszonych do ubiegłorocznej odsłony konkursu. Wśród nich znajdują się: Sara Kordowska – zwyciężczyni, Melika – wyróżniona przez Stowarzyszenie Autorów ZAiKS nagrodą za tekst oraz zespół Jolokia, nagrodzony przez ZAiKS za najlepszą muzykę.