Ólafur Arnalds wraca do Polski z nowym materiałem! Koncert we Wrocławiu: 1 października w Narodowym Forum Muzyki

Ólafur Arnalds – wielokrotnie nagradzany islandzki artysta, kompozytor i producent wraca do Polski z nowym materiałem! Jedyny polski koncert w ramach „re:act” tour odbędzie się 1 października we Wrocławiu, w pięknej sali Narodowego Forum Muzyki.


„re:act” to kolejna odsłona koncertowego spektaklu Ólafura. Po trzech latach niezwykle udanej trasy ”re:member”, nadchodzące występy to swego rodzaju kontrapunkt do wcześniejszej propozycji – nowa przygoda, na którą Ólafur zaprasza fanów, by przedstawiać im, jak mówi, najbardziej osobistą muzykę, jaką dotychczas stworzył. Jego zapadające w pamięć, często emocjonalne koncerty, to doświadczenie przeżywania intymnych chwil we wspólnocie – dzielenia się swoją wrażliwością za pomocą dźwięków „Podczas „re:act” tour Ólafur ze swoim zespołem zaprezentuje spektakl, podczas którego zabrzmią klasyki z dotychczasowego dorobku Islandczyka oraz nowe kompozycje. Na scenie towarzyszyć mu będzie kwartet smyczkowy, perkusista oraz arsenał fortepianów i klawiszy. Nie zabraknie samogrających pianin, które Arnalds wykorzystywał w ostatnich latach. Niezwykłe instrumenty, kreując niespodziewane harmonie i zaskakujące melodyczne sekwencje, sprawiają, że każdy koncert Islandczyka jest unikalny. Trasa towarzyszące płycie „re:member” była wielkim sukcesem: wyprzedane koncerty i entuzjastyczne przyjęcie w tak niezwykłych miejscach jak Royal Albert Hall, Elbphilharmonie, Sydney Opera House, potwierdziły niezwykłe miejsce kompozytora na współczesnej scenie.Przedsprzedaż biletów na wrocławski koncert wystartuje 11 marca na Ticketmaster.pl. Do ogólnej sprzedaży wejściówki trafią 13 marca.


Ólafur Arnalds koncert – 01.10.2020, Wrocław, Narodowe Forum Muzyki

FB event:https://www.facebook.com/events/1229100920627161/

Bio:W swej solowej twórczości Olafur Arnalds oryginalnie łączy dźwięki fortepianu, sekcji smyczkowej i elektroniki. Wychował się w rodzinie muzyków: jego ojciec był nauczycielem gry na pianinie. Swój pierwszy autorski materiał, album „Eulogy for Evolution” i EP „Variation of Static” nagrał w 2008 roku i promował podczas wspólnej trasy ze sławnymi Sigur Rós. Swój talent i rynkową pozycję Arnalds potwierdził kolejnymi albumami „…And They Have Escaped the Weight of Darkness „ i „For Now I Am Winter (2013 ). Na koncie ma także soundtracki do takich filmów jak „Another Happy Day” Sama Levinsona z Ellen Barkin w roli główne czy „Igrzyska śmierci” (The Hunger Games”) z Jennifer Lawrence. Za muzykę do znakomitego serialu „Broadchurch” otrzymał prestiżową nagrodę BAFTA TV Craft Award. W 2015 roku wraz z pianistką Alice Sarą Ott Islandczyk współtworzył też projekt „The Chopin Project”, mający na celu nowe spojrzenie na spuściznę Fryderyka Chopina. Projekt był hołdem Ólafur dla jego babci, wielkiej miłośniczki twórczości polskiego twórcy. W ostatnich latach ukazały się także kolekcja „Loon” i „Trance Frendz” dokumentująca jego współpracę z Nilsem Frahmem.  Jego kompozycja „Particles” nagrana wspólnie z Nanną Bryndis z popularnej grupy of Monster And Men byłą pierwszym utworem w klasycznej aranżacji wyemitowanym w programie Zane Lowe „Beats 1”.  Ostatnio na koncertach w Polsce Ólafur promował świetnie przyjęty album „re:member”. Od kilku lat Arnalds współtworzy też elektroniczny duet Kiasmos.