Ifi Ude powraca z nowym singlem

„Tato, tato” otwiera kolejny rozdział w życiu Ifi i zapowiada nadchodzący materiał. W nowych utworach Ifi zadaje pytania, na które wiele osób szuka odpowiedzi. 

„Tato, tato” to próba odnalezienia brakującej relacji. To poszukiwanie nieobecnego ojca. 

W nagraniach wzięli udział muzycy. Bart Pałyga – śpiew gardłowy, tarhu, drumla- oraz Marcin Lamch na kontrabasie.

POSŁUCHAJ

Ifi Ude _IFEOMA_ to niezależna polska artystka o nigeryjskich korzeniach, która swobodnie przenika granice muzyki, sztuki i teatru. Ifi od początku swojej artystycznej drogi, poszerza świadomość wielokulturową w Polsce i za granicą. Jej pierwsza płyta „IFI UDE”, która powstała dzięki finansowaniu społecznościowemu (crowdfunding ), była nominowana do Fryderyka za debiutu roku.

Pół-finalistka Must Be The Music, jest wokalistką, performerką, autorką tekstów i muzyki. Napisała książkę dla dzieci „Zebra” (wyd. Poławiacze Pereł). Występuje w Polsce i za granicą, m.in Opener’a, Woodstock, Ethno Jazz Festval (Polska), Fjúžn Festival (Słowacja), Art Geni Festival (Gruzja). Współpracowała z Teatrem Polskim, Teatrem Pieśni Kozła( Wrocław), Szkockim Teatrem Narodowym ( Glasgow), TR Warszawa.

Występowała w filmach „Essencial Killing” i „11 minut” Jerzego Skolimowskiego. Ifi często współtworzy z artystami i producentami z całego świata. Współpracowała m.in z Polly Scattergood ( Kate Melua) i Jack Chown (Jessy Ware) z Londynu, Ori Avni (Tel Aviv), Zumbaland (Tibilisi). Razem z Andrzejem Krzywym współprowadziła telewizyjny program muzyczny „Od Opola do Opola”.

Obecnie Ifi realizuje dwa projekty teatralne, „Staff Only” w reż. Katarzyny Kalwat (TR Warszawa) oraz „Czarno To Widzę” w reż. Ewy Kasprzyk (Teatr MY, Fundacja Omenaa Mensah). Fundusze ze sztuki posłużą do budowy szkoły w Ganie.

Prywatnie jest kochającą mamą, entuzjastką natury, ciekawych ludzi i książek.