Yung Lean: nowy utwór i klip „Boylife in EU”!

Yung Lean podzielił się ze światem swoim nowym utworem zatytułowanym „Boylife in EU”. Kawałek wyprodukowany został przez Whitearmora i nagrany w Lizbonie. „Boylife in EU” pokazuje podróż Yung Leana, którą odbywał przez ostatnie 6 lat. Do utworu powstał surrealistyczny klip, który można zobaczyć tutaj:

Wraz z premierą nowego singla Yung Lean ogłosił trasę koncertową po Europie i Ameryce Północnej. Raper wystąpi również w Polsce w warszawskim klubie Hydrozagadka 4 kwietnia 2020 r.

Od czasu udostępnienia w sieci pierwszego utworu Yung Leana, „Ginseng Strip 2002” w marcu 2013 roku, który narobił sporo zamieszania w Internecie, artysta wydał studyjne albumy („Unknown Memory” w 2014, „Warlord” w 2016, „Stranger” w 2017 roku), mixtape’y („Unknown Death 2002” w 2013, „Frost God” w 2016 i „Poison Ivy” w 2018 roku) oraz niezliczoną ilość singli. W ciągu 6 lat od pojawienia się na scenie, Yung Lean stworzył także takie  projekty jak m. in. alt popowy JL96 czy post rockowy eksperyment Död Mark (wspólnie z producentem Gudem). Wszystko to daje nam wgląd w umysł artysty, którego nie zmieniła popularność, a który podąża za kolejnymi, nowymi ścieżkami ekspresji artystycznej.

Ostatnim premierowym materiałem rapera był melodyjny singiel „Blue Plastic”, który ukazał się w 2019 roku.

Utwór „Boylife in EU” można znaleźć tutaj: https://yr1.se/boylifeineu