Radiowa Czwórka oraz Trójka na SnowFest Festiwalu 2020 w Szczyrku

Już w najbliższy weekend, 28 i 29 lutego, Trójka oraz Czwórka odwiedzą największy festiwal muzyki i sportów zimowych w Polsce. Przez dwa dni dziennikarze obu stacji będą relacjonowali przebieg imprezy i nadawali specjalne audycje. Na miejscu będzie można także odwiedzić Czwórkową InstraStrefę w Miasteczku Festiwalowym oraz stanowisko DJ-skie, gdzie zagrają Bert oraz true.dat.

SnowFest powered by Tauron, którego patronem medialnym są radiowa Czwórka i Trójka, to impreza łącząca muzyczne koncerty ze sportową rywalizacją. W jednym miejscu spotkają się najlepsi snowboardziści, narciarze freestylowi oraz liczna grupa rozchwytywanych na całym świecie muzyków. Na terenie Amfiteatru, na kilku scenach, zagrają gwiazdy: legendarny Mos Def, autor słynnego albumu „Black on Both Sides”, jeden z czołowych przedstawicieli francuskiej muzyki elektronicznej – Vitalic, holenderskie trio Kraak & Smaak, które w pełnym koncertowym składzie zaprezentuje swój najnowszy materiał z płyty „Pleasure Center”, SIGMA – autorzy takich hitów jak „Nobody To Love” czy „Dilemma”. a także wielu innych. Polską scenę muzyczną reprezentować będą takie gwiazdy, jak Sokół, Kamp!, czy emanujący niespożytą energią zespół Łąki Łan.

SnowFest to także zawody freestylowe dla szukających wrażeń narciarzy i snowboardzistów. Tym razem skocznia narciarska Skalite nabierze miejskiego charakteru i pozwoli zawodnikom zaprezentować wszystkie niecodzienne triki.

W piątek oraz w sobotę, 28 i 29 lutego, od godziny 20:00, Czwórka zaprasza do swojej InstaStrefy w Miasteczku Festiwalowym pod Skocznią Skalite, gdzie przygotowała dla festiwalowiczów wiele konkursów, nagród i zabaw.

W sobotę ekipę Czwórki będzie można spotkać już od godz. 12:00 przy dolnej stacji gondoli Szczyrk Mountain Resort, gdzie znajdzie się Czwórkowe stanowisko DJ-skie. Przez trzy godziny słuchaczy rozgrzewać będzie zimowa gorąca herbata oraz muzyka, którą grać będą Bert oraz true.dat, DJ-e i jednocześnie dziennikarze muzyczni Czwórki. Nie zabraknie oczywiście InstaStrefy, pamiątkowych zdjęć, zabaw i konkursów z nagrodami.

Słuchaczom, którzy nie będą mogli wziąć udziału w festiwalu, Czwórka zrelacjonuje przebieg imprezy – Justyna Tylczyńska i Mateusz Fusiarz podzielą się swoimi wrażeniami ze stoku w piątek ok. godziny 20:00, 21:00 oraz 22:40. W sobotę relacje pojawią się podczas audycji „W to mi graj” po godz. 12:00 oraz w Wiadomościach o 14:00.

W sobotnie popołudnie, od godziny 17:00 Czwórka zaprasza do wysłuchania audycji „Nie na żarty”, nadawanej z restauracji Stara Karczma (ul. Myśliwska 2). Mateusz Kulik i jego goście porozmawiają o beskidzkiej tradycji smaku.

A od godziny 20:00, audycja specjalna „PlenAir”, prosto z Miasteczka Festiwalowego. Hanna Dołęgowska oraz Mateusz Fusiarz zrelacjonują zawody sportowe, podczas których swój freestyle pokażą najlepsi narciarze. O godzinie 21:00PlenAirmuzyczny, podczas której DJ Bert zapowie największe festiwalowe koncerty. A o godzinie 22:00 na „Sportowe podsumowanie dnia” zaprasza Mateusz Fusiarz.

W Szczyrku pojawi się również radiowa Trójka, która z plenerowego studia w Karczmie Stary Młyn (ul. Dworcowa 3) wyemituje w piątek 28 lutego dwie audycje: „AnagrammarganA” Michała Margańskiego (godz. 15:00-16:00) oraz „Zapraszamy do Trójki” Kuby Strzyczkowskiego (godz. 16:00-19:00). Wejść reporterskich ze SnowFestu nie zabraknie również w sobotnich audycjach „Zapraszamy na weekend” (godz. 6:00-8:00) oraz w „Radiowym Domu Kultury” (godz. 13:00-15:00).

Ponadto w nocy z soboty 29 lutego na niedzielę 1 marca specjalne, festiwalowe wydanie „Potrójnego pasma przenoszenia” Michała Margańskiego z Amfiteatru i Skoczni Skalite (godz. 24:00-2:00). W trakcie audycji transmisja koncertu grupy Kamp!.

***

Trójki można słuchać w Szczyrku na 100,8 FM, w odbiornikach cyfrowych, mobilnej aplikacji Polskiego Radia i w internecie.

Czwórki można słuchać na stroniewww.czworka.online, w systemie cyfrowym DAB+oraz poprzez aplikacjęPlayer Polskie Radio.