ANNA WYSZKONI TRASA KONCERTOWA „CZUŁOŚĆ PROSZĘ”

Anna Wyszkoni tradycyjnie w lutym rusza ze swoim zespołem w akustyczną trasę koncertową. w tym roku została ona nazwana tytułem nowej piosenki, która powstała specjalnie na tegoroczne koncerty i jest jedną z ostatnich kompozycji niezapomnianego Marka Jackowskiego: „czułość proszę”.

Po współpracy z Markiem zostało w moim archiwum kilka ujmujących kompozycji, a według mnie marek pisał tylko takie, i właśnie dojrzał we mnie pomysł pokazania jednej z nich mojej publiczności, którą staram się regularnie zaskakiwać – mówi Ania Wyszkoni. podczas tegorocznej trasy fani wokalistki zostaną również zaskoczeni utworami, których od dawna w repertuarze koncertowym ani nie było, ale przede wszystkim jednak usłyszą wszystkie jej przeboje w urzekających aranżacjach na fortepian, akustyczne gitary, trąbkę czy perkusjonalia. artystce na scenie towarzyszy 6-osobowy zespół muzyków pod kierownictwem jednego z najwybitniejszych polskich gitarzystów, marka raduli.

Trasa „czułość proszę” startuje 14 lutego we wrocławiu i potrwa do maja. druga część jest zaplanowana na jesień 2020 r.

Najnowsza płyta w dorobku wokalistki to „jestem tu nowa”. pochodzący z niej utwór „nie chcę cię obchodzić” zdobył tytuł przeboju lata 2017 radia rmf fm i telewizji polsat. oprócz niego płytę promowały piosenki: „oszukać los”, „mimochodem”, „zanim to powiem” i „do góry nogami”. album uzyskał status platynowej płyty. poprzednie płyty, „pan i pani” oraz „życie jest w porządku”, osiągnęły nakład podwójnie platynowy. w 2021 roku anna wyszkoni będzie obchodziła 25-lecie pracy artystycznej.