GREGORIAN: „Masters Of Chant X: The Final Chapter”!

image002-24

Grupa Gregorian i producent Frank Peterson zapowiedzieli premierę swojego najnowszego albumu. „Masters Of Chant X: The Final Chapter” będzie ostatnią częścią serii „Masters Of Chant” i ukaże się 6 listopada.  

 

Triumfalny marsz zespołu i Franka Petersona rozpoczął się w 1999, kiedy to ukazała się płyta „Masters Of Chant”. Album pokrył się platyną i złotem w 18 krajach, a sprzedaż przekroczyła 10 milionów egzemplarzy. Historia Gregorian to bez wątpienia jeden z największych sukcesów niemieckich artystów na świecie.

 

Po raz ostatni Gregorian zaprezentują swoje unikatowe interpretacje popowych piosenek i utworów rockowych oraz zabiorą słuchaczy w fantastyczną podróż przez różne gatunki muzyczne i różne dekady. Dobrze znane melodie zabrzmią zupełnie inaczej, przenosząc nas do świata chorałów gregoriańskich.

 

W marcu 2016 Gregorian rozpoczną trasę koncertową „Final Chapter Tour”. Ich koncerty to zapierająca dech w piersiach produkcja, niesamowite światła, spektakularne efekty wizualne i imponująca choreografia, a wszystko to uzupełnione głosami 8 klasycznie wykształconych wokalistów, którzy do tej pory oczarowali już 2,5 miliona osób. W ramach trasy koncertowej grupa przyjedzie na 3 koncerty do Polski – 14 marca wystąpią w Gdańsku, 15 marca w Szczecinie i dzień później w Warszawie.

 

„Masters Of Chant X: The Final Chapter” ukaże się 6 listopada w formatach CD i 2 LP.